Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Розділ «Поставка ШБІЦ»

     Комплект засобів «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр (ШБІЦ)» поставляється до шкіл за замовленням навчального закладу, або місцевого органу управління освітою (районного, міського відділів, відділу освіти ОТГ). Поставка іменується «кабінетною» — за аналогією з поставкою предметного кабінету.
     Кабінетна поставка ШБІЦ забезпечує реформування шкільної бібліотеки в сучасний інформаційний центр.

     Кінцевим результатом інноваційних перетворень є впровадження в школі нової системи інформаційного обслуговування учасників освітнього процесу. Ця система діє за технологією АВІЗО (активного випереджувального інформаційного забезпечення і обслуговування).

     Для врегулювання всіх питань щодо здійснення кабінетної поставки підготовлено Збірник зразків договірних і організаційних документів, які супроводжують процедуру і забезпечують перші кроки з впровадження новинки у практику роботи шкільної бібліотеки. Читачам пропонується повний текст Збірника.

     Перший документ у Збірнику — зразок Договору поставки, в якому визначається предмет поставки, вартість та умови передачі товару. Важливим є другий документ — зразок наказу директора школи «Про впровадження реформування шкільної бібліотеки в бібліотечно-інформаційний центр». Він визначає правові підстави впровадження ШБІЦ в бібліотеці та проведення змін для налагодження нової системи інформаційного забезпечення і обслуговування.

     У Збірнику подані зразки двох документів: «Положення про шкільний бібліотечно-інформаційний центр» та «Посадова інструкція завідувача бібліотекою (бібліотекаря)…» для підготовки у школі в потрібній редакції та затвердження керівником закладу.

     Зміст і послідовність дій з впровадження ШБІЦ зафіксована в документі «План заходів з впровадження ШБІЦ». Зауважуємо на тому, що в ньому наводиться тривалість (у днях) виконання заходів. Спираючись на ці оцінки, легко скласти свій      План заходів з конкретними датами початку і закінчення виконання заходу.

     До Збірника включено контактні реквізити, за якими можна отримати предметну консультацію і допомогу розробника.

     У таблиці наведено листи-звернення до місцевих органів управління освітою, директорів шкіл з пропозицією розглянути питання щодо поставки ШБІЦ до пілотних шкіл регіону. До листів додається Презентаційний проспект, який дозволяє скласти повне уявлення про зміст і структуру ШБІЦ, зробити свої оцінки і висновки, прийняти рішення про реформування бібліотеки в пілотній школі.

Вид документа Назва документа Дата прийняття
Лист до відділів освіти, директорів шкіл 20.11.2019
Лист до обласних департаментів (управлінь) освіти і науки 07.12.2019
Лист до закладів загальної середньої освіти Про нову форму навчальної роботи та дистанційне навчання 28.08.2020