Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Розділ
«Електронні журнали»

     1. У цьому розділі зосереджена інформація про електронні журнали, які готуються і випускаються в світ інститутом. Організація розділу дозволяє детально і послідовно (в часі розгортання робіт) ознайомитися з кожним електронним виданням.

     2. Електронні журнали — новітні інформаційні продукти для української школи. Кожний журнал складається з окремих файлів-документів. Прямим адресатом їх отримання є шкільні бібліотеки. Бібліотекарі забезпечують експозицію окремих документів для широкого кола учасників освітнього процесу, а також електронну пересилку отриманих файлів до кінцевих користувачів (індивідуальне обслуговування).

     3. Електронні журнали — не прості періодичні видання. Вони слугують ефективним засобом впровадження в школах принципово нової комунікаційної технології, що базується на автоматизованій обробці інформації та індивідуальному інформаційному обслуговуванні всіх учасників освітнього процесу.

     4. Ця технологія носить назву «АВІЗО» — технологія Активного Випереджувального Інформаційного Забезпечення і Обслуговування. Суть інновації описується в документах «Правила роботи з виданням», які готуються для кожного електронного журналу. Текст Правил розміщується у відповідному підрозділі за назвою видання.

     5. У кожному підрозділі знаходяться тексти проектних, організаційних та технологічних документів, які супроводжують видання. Тут же вказується дата створення документа.

     6. У підрозділі вміщена спеціально підготовлена форма журналу (єдиним PDF-файлом) для зручного ознайомлення відвідувачів сайту з цілим випуском (пілотний випуск). Перегляд сприяє формуванню уявлення про структуру і зміст журналу.

     7. Технологія АВІЗО є принципово новим запровадженням, а тому потребує певного терпіння для вивчення і засвоєння. Зусилля на це невеликі, а тому можна з упевненістю говорити, що бібліотекарі успішно впораються з новими завданнями.

Бажаємо успіхів у творчій роботі!

______________________________