Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Інна ЯЩУК, декан факультету початкової освіти та філології ХГПА
Олександр МІРОШНИЧЕНКО,
актор, режисер, драматург.
Пост «Про виклики в новому навчальному році»
(витяги)
Портал «Освіта.UA», 09.06.2020 р.
 

В очікуванні 1 вересня

     Не так вже і далеко до 1 вересня. І час подумати, з якими реаліями стикнуться і школа, і батьки, і діти в новому навчальному році. Це ціла купа проблем, які не вдасться ігнорувати. Саме тому варто сьогодні озвучувати їх і думати про шляхи вирішення.

1. ЗДОРОВ’Я
     Насправді це перше і найголовніше. Вже зараз багато хто в різних країнах говорить про критичні наслідки карантину. Відсутність фізичної активності, постійне перебування в замкнутому просторі призводить до критичної втрати імунітету дітьми. Заклики від влади повністю заборонити літні табори начебто мають логічне обґрунтування, але насправді просто переносять проблему в іншу площину.
     Вберігши сьогодні дітей від короновірусу і не маючи реальних програм з відновлення імунітету дітей, восени ми будемо мати величезну кількість хворих дітей. І я боюсь, що повна відсутність розуміння цієї проблеми лише погіршує ситуацію.
     Отже, нам потрібно готуватись до навчання в режимі класів, що заповнені майже на третину. Звідси і випливає необхідність зафіксувати кращі досягнення онлайн навчання. Бо на найближчий рік школа буде змушена існувати в стані карантину чи напівкарантину (тут і далі виділення тексту наше — Ред.). Без зв’язку з коронавірусом.
<…>

4. КОНКУРЕНТНІСТЬ
     Карантин дав можливість дітям та батькам оцінити вчителів в контексті конкурентного середовища. Реального. Хтось з вчителів виявився суперовим, а хтось повністю дискредитував себе. І це наочно показало, що всі розмови про підвищення зарплат можуть відбуватись лише за шкалою оцінки якості навчального процесу, а не «оптом». Гарний вчитель повинен отримувати більше. Поганий — менше. Після карантину це стало аксіомою. Інше питання, як саме цю аксіому втілити в реальність освітнього процесу?

5. ГАДЖЕТИ
     Лише дуже тупий та непрофесійний вчитель не зрозумів, що гаджет — це робочий інструмент, а не ворог. Використовувати гаджети потрібно. І цьому потрібно вчитись.
     Усі спроби повернутись до докарантиних часів із закликами заборонити гаджети в школі — вже не працюватимуть. Отже, володіння методиками роботи з гаджетами стає не просто бонусом, а вимогою до професії вчителя.

З коментарів до поста:

Альберт Ейнштейн
     "Боюся, що обов язково наступить день, коли технології перевищать просте людське спілкування. Тоді світ отримає покоління ідіотів…»

______________________________