Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Що читають українці?

     Стаття з таким заголовком надрукована в газеті «День» за 22–23 травня нинішнього року. З повним текстом можна ознайомитися за посиланням: https://m.day.kyiv.ua...

     Увагу читачів привернула статистика, об’єктом якої стало видавництво книг в Україні, шляхи їх надходження до читача, жанрові вподобання. Слід відзначити, що українські читачі поволі виходять зі стану «інформаційної чуми (хаосу)», який зумовлений сучасними техніко-технологічними можливостями отримання інформації (комп’ютери, смартфони, мережі).

     Настає втома від інформації, усвідомлення необхідності мати лише ту, яка потрібна або цікавить найбільше. Крім цього, зростає критичне ставлення до змісту інформації, форм і стилю її викладу, врешті маємо незадоволення своїх читацьких потреб.

     Усе разом привертає нас до КНИГИ — єдиного надійного і якісного джерела знань та життєвої мудрості. При цьому зростає необхідність у довідково-пошукових системах, які допомогали би швидко орієнтуватися у справді великому книжковому масиві.

     Виконанню цього завдання і слугує автоматизована база знань «Наставництво в дитячому читанні», яку ми пропонуємо як бібліотекам (у складі АБІС «ШБІЦ-інфо»), так і юним читачам для особистого використання. Бібліотеки мають зробити вибір: чи купити для школи велику АБІС (для колективного використання), чи рекомендувати дітям придбати індивідуальну базу знань.

____________________