Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Питання підвищення кваліфікації бібліотекарів

     Питання:

Шановні колеги!
     Допоможіть , будь ласка! Питання стосується нового Порядку підвищення кваліфікації педагогічних працівників. В документі жодним словом не сказано про шкільних бібліотекарів, але на місцях шкільних бібліотекарів , які віднесені в школах до технічного персоналу і не є педагогічними працівниками масово відправляють на курси (30 годин). Чи це вірно?
Нарова О.М. , зав.бібліотекою гімназії


     Відповідь:
     Висловимо свій погляд, можливо він у чомусь помилковий. Тоді нас поправлять інші. Порядок, про який ви пишете, дійсно поширюється лише на педагогічних працівників. Нині (як і раніше) не існує строгого нормативного документа МОН, за яким мають проходити курси бібліотекарі. Одначе, ця категорія (бібліотекарі) за правилами Мінкультури все ж має проходитити атестацію (у цьому відомстві вони не є технічними працівниками).

     МОН діє за нормативними документами Мінкультури, атестує своїх бібліотекарів, направляючи їх на перепідготовку в ІППО. Нині у більшості органів управління освітою існує певний безлад і "неразбериха" у зв'язку з новим порядком підвищення кваліфікації педагогів. Зрозуміло, ще більше питань стосується бібліотекарів. Тут "кто во что гаразд".

     Це продовжиться певний час, поки будуть владнувати питання фінансового механізму оплати курсів. На цьому "фронті" воюватиме й ІППО. Тому, ми не можемо вам дати чітку відповідь на поставлене питання.

     Дуже вірогідно, що бібліотекарі будуть проходити курси по тій же системі, що вчителі. А це означає, що ви самостійно визначатимете: де і в кого проходити курс. У тому числі 30 годин (річний фонд) ви можете пройти і в нас. Одначе, на початку року буде великий опір ІППО всім іншим місцям курсів.

     Наша порада: по можливості, відтермінуйте проходження курсів на другу половину року. Там все ж буде більше ясності і порядку.

     Активне обговорення цього питання ведеться на нашій Фейсбук-сторінці за посиланням: https://www.facebook.com/shbitc/

______________________________