Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Віра САВКА, бібліотекар у місті ТрускавецьДумки бібліотекаря

     Віра САВКА, бібліотекар у місті Трускавець (коментар на сторінці «Скарбничка-методичка).

     Застереження редакції: У цьому монолозі не забуваймо, що його веде бібліотекар публічної бібліотеки, а тому не будемо сприймати деякі думки авторки як образливі для шкільних бібліотекарів.


     На сьогодні мій головний меседж, який я хочу донести до бібліотекарів, "Якщо вашу бібліотеку закривають, значить ви перша відповідальна/винна в тому. Значить за роки, які вас годувала ця бібліотека, ви нічого не зробили для її розвитку, затребуваності, перспективності".

     А щодо зарплати, бібліотекарі ніколи не піднімалися на якісь протестні акції, тому що самі чудово розуміють, що отримують свою зарплату за те, що ходять на роботу писати статистику і обслуговувати 2–3 читачів. А навіть якщо ніхто не прийшов, то яка різниця, статистика і так уже написана. І за роки писання статистики, яку всі ненавидять, навіть не намагаються змінити систему. А навіщо??? Дуже зручно, написав, і все, більше можна не напружуватися. Я бібліотекар-практик, отримую рівно стільки, як усі, АЛЕ міняю світ навколо себе.

     Так він дуже правильно говорить (про слова Миколи Томенка на підтримку бібліотекарів — Ред.), але це питання має другий бік. І в цьому винні самі бібліотекарі. Ви подивіться на реальну ефективність їх роботи, яка тільки на папері — так звіти писати всі добре вміють.

     Ті бібліотекарі, які ще у 2014–2016 роках «прокинулись від літаргічного сну» і почали проводити адвокаціійні компанії, займатись гуртуванням у бібліотеках активних мешканців, реально (не для галочки і звіту) впроваджувати нові форми роботи, відстоювати інтереси своїх мешканців, писати успішні грантові проекти, таких проблем зараз не мають.

     Так, бібліотеки не винні, що у них працюють такі аморфні люди, у яких єдиний пріоритет, якось ВІДСИДІТИ і швидше втекти додому. Потрібно дати нашій владі альтернативу, не закривати бібліотеки, а повністю перезавантажити штати бібліотечних працівників, залишити дієвих і набрати нових. Перепрошую, але штати бібліотек на 70% складаються із пенсіонерів, і пасивних панянок, які й привели до такої ситуації.

     Так, є дуже мізерний відсоток активних, дієвих бібліотекарів пенсійного віку і не тільки, які готові будь-кому горло перегризти за бібліотеку, але це швидше виключення, ніж правило.
     А щодо закриття бібліотек, то маю дуже великий і успішний досвід проведення адвокаційних компаній. І ні одну бібліотеку, на захист якої я ставала, не закрили, звісно, якщо там працюють притомні бібліотекарі.


     Джерело: Скарбничка-методичка
     https://www.facebook.com...

     Від редакції:
     Коментар написаний до статті, в якій йшлося про закриття публічних бібліотек в одному із міст України. Мусимо нагадати, що про вірогідне закриття бібліотек, в тому числі шкільних, ми писали неодноразово.
     "Оптимізація" бібліотек прямо залежить від фінансування з місцевого бюджету. А там... буває по-різному. Саме в цьому причина змін. Так чи інакше подібне торкнеться і шкільних бібліотек. Тому треба діяти, боротися за себе, пропонувати інші функції, щоб переконати керівників у необхідності збереження книгозбірні чи шкільного підрозділу.

______________________________