Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Бібліотекарі: підвищення кваліфікації і атестація

     На шляху до перетворення бібліотеки в інформаційний центр постає проблема підвищення кваліфікації шкільних бібліотекарів і їх атестації. Нині бібліотекарі підвищують кваліфікацію через фахові курси в обласних ІППО Міністерства освіти і науки — один раз на 5 років (по аналогії з педагогами). Результати враховуються при атестації.

     Оцінка таких курсів в середовищі бібліотекарів, прямо скажемо, невисока. А якщо говорити з позиції майбутнього розвитку бібліотечної справи у школі — то й зовсім ніяка.
Отже, курси при обласних ІППО багатьох фахівців не влаштовують.

     ЩО РОБИТИ?

     Для визначення підходів до вирішення питання згадаємо, що система підвищення кваліфікації вчителів нині перебудовується. Прийнято нові нормативні акти на виконання закону «Про освіту», нещодавно ухвалено в другому читання новий закон «Про повну загальну середню освіту»..

     Ці документи вносять істотні зміни у порядок професійного зростання педагогів. Головні з них стосуються системи фінансування і суб’єктів навчання. Відтепер учитель може самостійно вибирати, хто і де його буде навчати — не прив’язуючись до ІППО. Відповідно й кошти за навчання йтимуть за вчителем. Звісно, нова система буде впроваджуватися з великими труднощами, затримками. Але рішення правильне і перспективне. Так буде!

     Повернемося до шкільних бібліотекарів. На жаль, нормативно-правові новації стосується лише педагогічних та науково-педагогічних працівників. А про бібліотекарів знову забули. Схоже, згадані новації не для них. Тож органи управління освітою знову будуть ламати голову: як бути з бібліотекарями.

     Цілком вірогідно, що буде вибудована схема професійної перепідготовки бібліотекарів ЗА АНАЛОГІЄЮ з системою педагогічних кадрів. А це означає, що бібліотекарі самі зможуть вибирати місце підвищення своєї кваліфікації.

     Так склалося, що тільки наш інститут сьогодні може запропонувати бібліотекарям модерновий інноваційний курс навчання, підготувати фахівців до новітніх перетворень у шкільній освіті. Ми беремо на себе роботу з підготовки проєкту      Положення про атестацію шкільних бібліотекарів, яке спрямуємо Міністерству освіти і науки для затвердження.

     Очікувати рішень не будемо. Освітня автономія, яка надається працівникам школи новими законами, дозволяє нам проявляти ініціативу, оперативно і предметно вирішувати завдання підвишення кваліфікації бібліотекарів

     Наш інститут вже зараз готує програму і наповнення курсу з підвищення кваліфікації шкільних бібліотекарів. Головний орієнтир — перетворення бібліотеки в інформаційний центр — будемо дивитися в завтрашній день. Плануємо відкрити 4-денні курси (32 акад. години). Оплата складе 1920 грн., в тому числі ПДВ — 320 грн. Форма занять — очна (м. Київ) і дистанційна.

     ШАНОВНІ БІБЛІОТЕКАРІ!

     Для просування спільної справи просимо висловити свої думки і пропозиції щодо висловленого вище. Особливо будемо вдячні тим фахівцям, хто звернеться до нас електронним листом з описом нинішнього порядку підвищення кваліфікації та атестації, що нині існують у вашій школі, районі, місті. При цьому вкажіть свій телефон для оперативного ділового спілкування.

     Ваші дописи й усне спілкування будуть особливо цінними для нас при укладанні проєктів нормативних документів з атестації, а також облаштуванні курсів з підвищення кваліфікації.

     Звернення очікуємо на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за телефоном
     (067) 502-24-60. Інформацію спрямовувати керівнику проєкту
     Зражевському Ю.М.

______________________________