Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Чиновники і бібліотека

     Завершуючи активну цьогорічну кампанію з просування ШБІЦ до шкіл, ми звернулися листом до обласних департаментів (управлінь) освіти і науки з пропозицією здійснити кабінетну поставку ШБІЦ до пілотних шкіл кожного району (ОТГ).
     Це забезпечить утворення місцевих навчально-методичних майданчиків для розгортання роботи з реформування бібліотек у решти шкіл регіону. Крім того, вирішить питання інформаційного забезпечення малокомплектних шкіл, де бібліотека відсутня. З повним текстом листа можна ознайомитися за посиланням: http://libcenter.com/...

     За результатами кампанії разом з бібліотекарями зможемо наочно відслідкувати реакцію чиновників на новітні ініціативи, реально дізнатися про їх оцінки і зацікавленість в інноваційних проєктах. Можливо нарешті побачимо, що інформація (знання дітей) у нас ціниться значно більше, ніж нові парти, коврики та комп’ютери.

     МИ ПРОПОНУЄМО ГОТОВЕ, БЕРІТЬ І ВПРОВАДЖУЙТЕ!

     Звісно, згадувана реакція чиновників вплине на усвідомлення бібліотекарями нинішнього стану професійних справ, допоможе зробити прогнози на майбутнє, зподвигне до самостійних практичних кроків — до чого ми закликаємо протягом тривалого часу.

     Може виявитися, що ті школи, які знайшли можливість і розпочали перетворення бібліотек в інформаційні центри власними силами і ресурсами, стануть в авангарді реформування освіти. Чим підтвердять тезу про те, що в українській освітній системі триває диференціація (розшарування) навчальних закладів за освітнім потенціалом. У цьому процесі державні органи, на жаль, втрачають вплив і важелі управління.

     На передній план реформування висувається директор школи, його професійна підготовка і особисті якості. Директор стає «лицем» школи, визначає її майбутнє. Тому-то сьогодні батьки при виборі школи для навчання дітей хочуть бачити і чути насамперед директора.

     Реакція чиновників на наші пропозиції матиме вплив і на подальші плани та дії з проектування ШБІЦ. Пасивність з їх боку зумовить зміщення акцентів на задоволення потреб кінцевих користувачів інформації — учнів і вчителів. При цьому бібліотека залишиться обабіч цього процесу — і тоді рано чи пізно неодмінно постане питання про доцільність її існування.