Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Бібліотекарі — до міністерства!

     Щойно підготовлено і направлено на адресу Міністерства освіти і науки України лист-звернення з питань реформування шкільних бібліотек в інформаційні центри. З повним текстом можна ознайомитися за посиланням:
http://libcenter.com/images/pdf/pro-reformuvannia-shkilnikh-bibliotek.pdf

     Звертаючись до міністерства маємо надію на те, що нове керівництво галузі освіти відповідально сприйме наші проблеми, послідовно візьметься за їх вирішення, а головне — зупинить негативні тенденції до закриття підрозділів в окремих школах. Ці тенденції з часом посилюються — про що свідчать сигнали до нас з місць.

     Подекуди існують наміри керівників закладів згорнути роботу бібліотеки, а то й ліквідувати її. Причиною є нестача коштів для утримання фахівців, з одного боку, а з іншого — звичайнісіньке нерозуміння ролі і значення інформаційного підрозділу для реформування освіти в школі.

     У листі послідовно і вичерпно викладено основні болючі питання функціонування бібліотек. Та головне в тому, що ми змогли запропонувати міністерству своє бачення перспектив інформаційної справи, спираючись на готові рішення, засоби, технології, вітчизняні комп’ютерні продукти. Ми вийшли на цей «бій» підготовленими, у нас є все необхідне для успішної роботи.

     Сьогодні ми готові до поставок повного Шкільного бібліотечно-інформаційного центру до школи. Така поставка подібна поставці предметних кабінетів, а тому називається «кабінетною».

     У цілому наявність готових рішень, визначеність зі шляхами розвитку бібліотеки, програмні, технологічні та інформаційні продукти роблять позицію бібліотекарів переконливою. Отож будемо очікувати на реакцію міністерства.

     А поза тим, слід не зупинятися: пояснювати керівникам перспективи розвитку бібліотек, аргументувати, демонструвати вже зроблене, сміливо долучатися до змін — адже вони неминучі. Ті, хто цікавиться, турбується про справу, про дітей, можуть спиратися на все, що відоме і вже функціонує, вчитися новому, підвищувати свою кваліфікацію. Цим будемо переконувати директора, робити його своїм союзником.

Отож до справи!