Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Про підвищення кваліфікації бібліотекаря

     Як відомо, шкільні бібліотекарі один раз на п’ять років мають проходити стажування з підвищення кваліфікації. Зазвичай вони проводяться в обласних інститутах післядипломної педагогічної освіти (ІППО). До нас нерідко надходить інформація з місць про те, що такі курси не дають належних знань і навичок у роботі бібліотеки, не забезпечують методичними матеріалами для її перетворення в сучасний інформаційний центр навчального закладу. У цьому зв’язку виявляється все більше бажаючих стажуватися в нашому консультаційно-тренінговому центрі.

     Можемо стверджувати, що наші спеціалізовані курси — єдині в Україні, що предметно займаються стажуванням фахівців для шкільних бібліотечно-інформаційних центрів. Навчально-методичний матеріал базується на новітніх розробках, включаючи вітчизняні автоматизовані бібліотечно-інформаційні системи (АБІС), автоматизовані бази даних індивідуального користування, технології активного випереджувального обслуговування учасників освітнього процесу (АВІЗО), повного оновлення бібліотечно-інформаційного середовища школи.

     З листопада 2019 року центр розширив тематику курсів. Зокрема, бібліотекарям пропонується 4-х денний курс «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр (ШБІЦ)». Він охоплює всі напрямки, засоби й інструменти для комплексного впровадження у навчальному закладі кабінетної поставки ШБІЦ. Значна увага на курсах приділяється засадам функціонування шкільної бібліотеки як інформаційного центру. Вони (засади) закладені у нове Примірне положення про шкільний бібліотечно-інформаційний центр, який пропонується слухачам. З новою тематикою курсів можна ознайомитися на нашому сайті (див. банер «Теми курсів» — ліворуч, внизу)

     Отже, курси — це початок реформування шкільної бібліотеки в інформаційний центр для виконання завдань Нової української школи. На першому етапі важливо набути основних знань і навичок з майбутньої роботи.

     Ось чому, звертаємося до директорів шкіл з проханням максимально сприяти плановому стажуванню бібліотекарів саме в нашому консультаційно-тренінговому центрі. Для цього нині є всі законодавчі підстави проходження курсів за бажанням фахівця, а саме: ст. 59 Закону України «Про освіту», постанова Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 р. № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників».

     Відповідні пропозиції мають бути включені до Плану підвищення кваліфікації працівників навчального закладу. Реалізація наміченого здійснюватиметься на підставі договору з суб’єктом навчання — Українським інститутом нормативної інформації.

     Бібліотекарів просимо виступати з ініціативою щодо проходження стажування в консультаційно-тренінговому центрі, зарані включити свої побажання до Плану підвищення кваліфікації на найближчі роки.

Очікуємо на зустріч з новими слухачами!