Про нового вчителя і виховання
«Нам так бракує для відбудування нашої держави, для освіти нашого народу освічених людей, що виховання дітей, підготовка педагогів набірає особливого значення (тут і далі виділення тексту наше — Ред.). В наші часи бути гарним педагогом — це бути справжнім реформатором майбутнього життя України, бути апостолом Правди і Науки. Тільки великим зусиллям таких апостолів України матиме чесних діячів-патріотів, вмілих практичних робітників, і соціально-об’єднану, інтелектуально-розвинену народну масу.»
(стор. 64)
«Головне завдання виховання — вироблення характера. Людину ми найбільш цінимо не за її знання, а за її характер — він найбільше важить в зносинах людей між собою, він дає змогу людині осягнути найвищі моральні блага.»
(стор. 68)
Від редакції:
Короткі, але наскільки місткі фрази українського педагога: практика, великого Вихователя нашої молоді. Якби ми глибше вчитувалися у раніше нами ж створене, написане, то не довелося б запозичувати чужий досвід, зазирати в щілини закордонних освітніх систем. Пропоновані висловлювання зосереджують увагу на головному, визначальному. Сказане вказує прямий шлях до реформування української освіти на нових принципах.
Чи може в НУШ проголосили пріоритетним чинником реформування підготовку нового вчителя? Чи визначили головним завданням школи ВИХОВАННЯ, а не знаннєву (компетентнісну) підготовку? Все це є очевидним і завжди реалізовувалося молодими державами першочергово! У тому числі і радянською системою освіти.
Відповіді на означені питання сьогодні дає саме життя. Для цього достатньо звернутися до спостережень, педагогічного досвіду, шкільної практики, суспільних і виробничих запитів.
Тож чи правильно визначено головні завдання для НУШ і шляхи їх досягнення?
|