Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

ШБІЦ – НА РОЗГЛЯДІ КОМАНДИ ЗЕЛЕНСЬКОГО

     У квітні нинішнього року ми закінчили створення цілісного проекту «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр». Робота тривала 9 років. Успішно проведений Всеукраїнський експеримент. За результатами творчого процесу державі запропоновано весь комплекс теоретичних, нормативних, організаційних рішень з РЕФОРМУВАННЯ шкільних бібліотек в СУЧАСНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ЦЕНТРИ.

     Центральним об’єктом проектного процесу стала ІНФОРМАЦІЯ у школі, іншими словами – інформаційне забезпечення навчального закладу. Саме так називався проект, який ми розпочали у 2010 році.
     На сьогодні перераховані вище рішення підкріплюються готовими засобами та інструментами:

  • новим шкільним інформаційним фондом;
  • автоматизованими системами збору, обліку, систематизації, зберігання інформації (АБІС);
  • новими технологіями обслуговування учасників освітнього процесу (АВІЗО);
  • великим комплектом експозиційних, виставкових, електронних та інших матеріалів для кардинального оновлення в оформленні шкільних приміщень, наповнення інформаційного центру сучасними, актуальними й цікавими документами (Нове бібліотечно-інформаційне середовище);
  • сучасними електронними, мережевими та друкованими засобами віддаленої комунікації, доставки інформації на місця, сервісного методичного обслуговування вчительського корпусу.

     Таким чином, українські шкільні бібліотеки отримали повний комплекс рішень і засобів для реформування. Віднині вони не можуть посилатися на відсутність перспективного бачення розвитку шкільних бібліотек і конкретних справ у реформуванні. Правильність вибраного нами шляху підтверджується зарубіжним досвідом. Отже, справа тепер за вирішальним рішенням галузевого керівництва, держави!

     На жаль, усі попередні наші спроби знайти розуміння і підтримку в МОН, Інституті модернізації змісту освіти, Науково-педагогічній бібліотеці імені В. Сухомлинського не мали успіху. Тож учора було внесено відповідне подання до команди Зеленського для розгляду за проектом LIFT. З повним текстом Презентації нашого проекту можна ознайомитися за посиланням:
     https://drive.google.com/open?id=1OH8sd3CNSY0R9y5KevWMFwAr4gcNY2UO

     LIFT – це проект команди Зеленського, що об’єднує в собі кваліфікованих спеціалістів та інновації. Він направлений на позитивні зміни в країні та її комплексний соціально-економічний і культурний розвиток.

     Маємо надію, що зроблене знайде позитивну оцінку і підтримку фахівців, які намагаються віднайти платформи для рішучого прориву в багатьох напрямах функціонування державного механізму. Частина очікуваних рішень стосується і школи.


Ю. Зражевський, керівник проекту
«Інформаційне забезпечення загальноосвітнього навчального закладу»