Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Поступ до нового

     Напередодні літніх канікул хотілося б зробити деякі акценти.
     Разом зі шкільними бібліотекарями йдемо далі. За останні півроку ми стали на шлях докорінної перебудови — реформування бібліотеки в сучасний інформаційний центр.
     Десятки бібліотекарів-ентузіастів активно включилися до роботи з оновлення свого підрозділу. Тут головне — освоїти і налагодити нові функції з інформаційного забезпечення освітнього процесу. Засобами та інструментами досягнення мети є максимальна автоматизація бібліотечних процесів.

     До школи надійшли тисячі сучасних електронних документів, які доповнили бібліотечний фонд (АБІС «ШБІЦ-інфо»). Більше 40 бібліотек вже отримали щойно закінчену автоматизовану систему «ШБІЦ-облік» для бухгалтерського обліку фондів підручників та основного. Відкрилася можливість створення власного інформаційного фонду на основі кращих методичних доробок вчителів і навчальних проектів учнів.

     Розгорнуто консультативно-тренінгову структуру, де бібліотекарі можуть підвищувати свою кваліфікацію, ознайомлюватися і вивчати автоматизовані засоби бібліотечної роботи. Тут фахівці пізнають новий зміст функцій підрозділу як інформаційного центру. Інновацій настільки багато і за кількістю, і за обсягом, що виникає необхідність розширення форм і методів консультаційної роботи. З початком нового навчального року відповідні зміни будуть проведені.

     На черзі випуск електронного журналу-інновації для шкільних бібліотекарів «Бібліотечний вісник». Це багатоцільове видання, характерною особливістю якого є активна участь самого бібліотекаря у просуванні інформації до кінцевого користувача — школяра, вчителя, керівника. Бібліотечний вісник, по суті, стане засобом впровадження у школах нової технології АВІЗО (технологія активного випереджального інформаційного забезпечення і обслуговування). Початок випуску — серпень 2019 року.

     «ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ» бібліотекарів на літній період сформулюємо так:

     1. Тим, хто має АБІС «ШБІЦ-облік», освоїти її роботу і до 1 вересня увести в комп’ютер (створити базу даних) весь бібліотечний фонд (підручники і книги основного фонду). На початок навчального року бути повністю готовими до роботи в автоматизованому режимі.
     Розпочати дослідну експлуатацію системи з 1 вересня по 30 жовтня. За її результатами до 15 листопада скласти і видати наказ про впровадження АБІС «ШБІЦ-облік» в промислову експлуатацію. Останню розпочати з 1 грудня 2019 року.

     2. Тим бібліотекарям, які виявлять бажання розпочати роботу з електронним журналом «Бібліотечний вісник», радимо протягом травня детально ознайомитися з його змістом та структурою. Відповідні матеріали для цього подаватимемо на сайті www.libcenter.com, а також на нашій Фейсбук-сторінці «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр».
     Крім цього, наприкінці травня можемо направити бібліотекарям за запитом пілотний випуск Бібліотечного вісника для предметного ознайомлення. Кожна школа (бібліотекар) отримає окремий лист-запрошення до передплати електронного видання.

     3. З травня по серпень здійснити передплату Бібліотечного вісника в редакції. Пропонується такі періоди передплати: 3 місяці, 6 місяців, 9 місяців. Вісник виходитиме протягом навчального року з серпня по квітень.
     Вартість передплати на мінімальний період (3 місяці) складає 144 грн., у тому числі ПДВ — 24 грн. Для оформлення передплати слід заповнити і надіслати нам Замовлення (див. за посиланням http://libcenter.com/peredplata-vidan/blank-zamovlennia.html).

БАЖАЄМО УСПІХІВ!

Ю. Зражевський, керівник проекту
«Інформаційне забезпечення загальноосвітнього навчального закладу»