Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Володимир ФЕКЕТА, відомий український фізіолог, доктор біологічних наук, професор, зав. кафедрою фундаментальних медичних дисциплін УжНУ Володимир ФЕКЕТА,
відомий український фізіолог, доктор біологічних наук, професор, зав. кафедрою фундаментальних медичних дисциплін УжНУ
Інтерв’ю «М’язові серця» і здорове життя (витяг), Василь Ільницький
Газета «День» № 76, 25.04.2019 р.
 

Медичні ВНЗ: знання абітурієнтів

     «Наскільки передові дослідження впроваджуються в сучасній вітчизняній медичній освіті? І загалом, як би ви оцінили ситуацію в цій сфері?

     – На жаль, ситуація у цій сфері далеко не відповідає світовому рівню ні за змістом, ні за формою і потребує невідкладних кардинальних змін (виділення тексту наше. — Ред.). Перш за все — рівень знань абітурієнтів надзвичайно низький. За моїми спостереженнями, в аудиторіях є не більше ніж 30% студентів, здатних засвоювати програму.
     Викладати в групах «бюджетників» і «контрактників» — велика різниця. Перші мають мотивацію вчитися, другі, що навчаються за батьківські гроші, хоч як це парадоксально, — ні! Це розбещує студентський загал, створює передумови для корупції у викладацькому середовищі.»

Від редакції:
     Насамперед, про знання абітурієнтів. Минуло 5 років чергового реформування освіти. На початку всі освітянські фахівці зійшлися на тому, що школа починається і тримається на вчителі. Це означає, що слід було терміново і кардинально (як говорить В. Фекета) реформувати педагогічні вищі навчальні заклади.
     Що маємо на сьогодні? Лише Концепцію розвитку педагогічної освіти, яка прийнята 16.07.2018 року! Такий темп реформування, очевидно, не влаштовує нікого. Так будемо змінюватися ще 10 років. Консерватизм в освіті не виправдання. Ми вже втратили всі можливі часові ресурси. Результат — наочно — лише 30% студентів, що здатні засвоїти програму ВНЗ. Це — вирок шкільній освіті. Так це ж в медичних закладах, де вже підвищений мінімальний рівень прохідних балів. А що діється в педагогічних закладах, куди йдуть не найкращі випускники?

     Суспільні процеси в державі, в тому числі вибори, яскраво свідчать, що довго так тривати не може. Саме життя ставить нас перед необхідністю термінових змін.