Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Автоматизована бібліотечно-інформаційна система
«ШБІЦ-облік»

     У п’ятницю відбулися перші заняття з групою шкільних бібліотекарів у Консультативно-тренінговому центрі. Тема — автоматизована система «ШБІЦ-облік». Ми презентували нову вітчизняну систему, на яку покладаються два завдання: автоматизація бухгалтерського обліку бібліотечного фонду та створення електронного фонду власних (шкільних) інформаційних ресурсів.

     Обидва завдання важливі і потрібні навчальному закладу. Якщо перше ставить на сучасний рівень облікову роботу в бібліотеці, то друге має стратегічне значення для реформування освітнього процесу в стінах школи. Друге завдання відкриває величезні можливості для пошуку і реалізації будь-яких творчих підходів в інформаційному забезпеченні школи.

     Вкрай необхідно, щоб керівництво школи розгледіло в новинці той наріжний камінь, який буде закладено в основу перетворень у навчальному закладі. Зауважимо, що реформування нашої освіти обов’язково дійде до кожної школи. Успіх визначатиметься не централізованими директивами міністерства чи навіть законами, а професійними діями директора і всього педагогічного колективу на місцях.

     Таким чином, кожна школа набуде своїх особливостей, самостійно напрацює і накопить величезний інформаційний багаж знань, практик, методик, досвіду тощо. Це створить позитивний імідж, до неї потягнуться батьки та учні. Їх не потрібно буде додатково мотивувати. Так уже є!

     Ми пропонуємо дієвий сучасний інструмент для інформаційної роботи — автоматизовані системи. Віднині можемо з упевненістю говорити, що українська школа нарешті отримала унікальні можливості здійснити прорив на практиці, рушити у своє майбутнє.

     ДЕЯКІ ВРАЖЕННЯ від перших занять. Система (АБІС) «ШБІЦ-облік» є складнішою від АБІС «ШБІЦ-інфо». Якщо друга виключно інформаційна, то перша містить в собі ще й велику облікову частину. А вона потребує конкретних фахових знань і зусиль для освоєння з боку бібліотекарів. Тож вони добре попрацювали.

     Ознайомлення пройшло успішно, програмний продукт продемонстрував надійність і стійкість Сподобалася простота системи. Слухачі зрозуміли, що перед ними постануть серйозні і відповідальні завдання. Чи всі відважаться на їх виконання? Гадаємо, що більшість ентузіастів відкриє для себе і школи двері в новий світ.

____________________