Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

БІБЛІОТЕЧНІ ПРОБЛЕМИ І ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

     8 лютого, п’ятниця, чергове заняття в консультативно-тренінговому центрі. Учасники — шкільні бібліотекарі з міст Києва (Оболонський р-н), Славутича, Дніпра, сільських шкіл Білоцерківського і Тетіївського районів Київської області. Обговорювали питання утворення і функціонування шкільних бібліотечно-інформаційних центрів.

     Матеріал для слухачів кардинально новий, не звичний, змушує зазирнути в майбутнє школи, спрогнозувати ті процеси, які нині розпочинаються в школах у зв’язку з реформуванням освіти та децентралізацією. Виявляється, що ці процеси впритул наближаються і прямо стосуються роботи шкільних бібліотекарів. Неприємні наслідки — «урізання» посадових окладів наполовину (половина ставки), а то й скорочення посад бібліотечних працівників.

     Акцентувалося, що проблеми шкільних бібліотек загострилися після зміни моделі фінансування місцевих навчальних закладів — тепер питання забезпечення освітянських потреб передано на рівень місцевої влади (місцевих громад).

     Дісталися висновку, що слід завчасно готуватися до нових перетворень, реформувати роботу бібліотеки для того, щоб обґрунтувати, забезпечити функціональну її потребу в новому освітньому просторі. Звісно, це вносить певний дискомфорт в усталений зміст і ритм роботи, незручності, необхідність перенавчатися тощо. Але іншого шляху немає.

     Той, хто зважиться на інноваційні кроки сьогодні, вже завтра забезпечить собі відповідне місце в структурі нової школи, в інформаційному обслуговуванні учасників навчального процесу. Необхідність змін в шкільній бібліотечно-інформаційній справі з часом стає все актуальнішою.

     З боку розробників проекту з кожним місяцем зростає кількість інформаційних матеріалів, які підготовлені для шкільного користування. Вони є абсолютно новими для нинішнього бібліотечного процесу, потребують ґрунтовнішого ознайомлення і освоєння. Тому робота консультативно-тренінгового центру буде розширюватися, будуть відкриватися нові курси, в тому числі дистанційні. Наше головне завдання на сьогодні — передавати нові засоби на місця, готувати бібліотекарів до виконання нових завдань школи.

А. Маслова, керівник консультативно-тренінгового центру