Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

З ТЕЛЕФОННОЇ РОЗМОВИ

     У телефонній розмові між бібліотекарем і розробником проекту «Шкільна електронна бібліотека «ШБІЦ-інфо» обговорювалося питання використання бази даних «Методика» для підвищення кваліфікації педагогів. Бібліотекар висловила думки і пропозиції окремих фахівців. Йшлося про необхідність розширення бази даних, доповнення її новими цікавими розробками.

     У відповідь, з боку розробника, прозвучали запевнення щодо намірів і можливостей подальшого удосконалення згаданої бази даних. У нашій країні є чимало творчих вчителів, які мають унікальний досвід, власні навчально-методичні розробки, що з успіхом застосовуються в навчальному процесі. Часто такі роботи є надбанням лише обмеженого кола вчителів, не мають широкого доступу, не оприлюднюються. Одначе, педагог-новатор хотів би, щоб зроблене дійшло до широкої педагогічної спільноти, стало спільним надбанням.

     Одразу скажемо, що досягнути бажаного доволі просто. Для цього достатньо направити творчий доробок учителя на нашу адресу для централізованого опрацювання. Ми включимо роботу до Всеукраїнської бази даних «Методика», після чого оприлюднимо її в друкованому періодичному виданні. Автору буде надіслано сертифікат про опублікування. Але найголовніше – з наступного місяця колеги-вчителі всієї України через електронну бібліотеку «ШБІЦ-інфо» отримають прямий доступ до новинки.

     Просимо шкільних бібліотекарів проінформувати вчителів про нові можливості в опублікуванні. Це відкриє їм інноваційні засоби творчого розвитку, збагатить власний портфель публікацій. Водночас учительська спільнота отримає величезну і унікальну «скарбницю» практичного педагогічного досвіду, інформаційну платформу для налагодження сервісного методичного обслуговування шкіл у ході реалізації концепції «Нова українська школа».

     Отож, очікуємо на пропозиції з місць!