Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Перші заняття: короткі висновки

     Відбулися перші заняття в Консультативно-тренінговому центрі. Виявилося, що курс з перетворення бібліотек в ШБІЦ зацікавив багатьох бібліотекарів і методистів. Причому, з різних регіонів України. Фахівці з навколишніх районів м. Києва віддають перевагу очній формі занять і приїжджають до столиці. Бібліотекарі з віддалених територій, користуються заочною (дистанційною) формою. За складом превалюють люди середнього віку. Перші спостереження спонукають до таких висновків.

     1. Усі слухачі відчувають необхідність докорінних змін в роботі бібліотеки, а тому зацікавлені в пізнанні перспектив і шляхів реформування. Чітке і зрозуміле визначення мети, завдань, функцій оновленого підрозділу, а також запропоновані форми та засоби реалізації задуманого склали необхідну і переконливу платформу для практичного розгортання робіт. У результаті слухачі вибудували для себе повне уявлення про новий шкільний бібліотечно-інформаційний центр та його наповнюючі складові.

     2. З теоретичними засадами трансформації бібліотеки в ШБІЦ вправилися досить легко і, що важливо, викладене було зрозумілим всім без винятку слухачам. За кілька годин ми отримали переконаних однодумців.

     3. У ході обговорення виявилося, що на додачу до автоматизації бухгалтерського обліку бібліотечного фонду доцільно було б автоматизувати роботу з абонементного обслуговування (видачі книг у користування). Пропозиція буде розглянута. З думкою про необхідність автоматизації функцій районного методиста з управління фондом підручників виступила фахівець методичного кабінету. Висловлювалися й інші пропозиції.

     4. Про автоматизовану бібліотечно-інформаційну систему «ШБІЦ-інфо» було сказано чимало схвальних слів. Наочне демонстрування комп’ютерного продукту безпосереднього за екраном монітора викликало захоплення. Адже багато чого було новим для присутніх. Побачене і особисто випробуване стало переконливим аргументом на користь автоматизації бібліотечних процесів. Від слухачів не поступило жодного заперечення щодо доцільності впровадження нових технологій.

     5. Питання оплати поставки ШБІЦ викликало довгу дискусію стосовно знаходження джерел фінансування, участі директора, районних методичних кабінетів, управлінь освіти, сільських рад (ОТГ) у процесі оснащення навчальних закладів. Проблема не проста, у школах буде вирішуватися по-різному, а тому слухачам запропоновано лише уніфіковані підходи.

     6. Що для розробників найголовніше? Ми переконалися, що ШБІЦ потрібний для школи, запитаний шкільною бібліотекою, відповідає перспективним очікуванням учасників освітнього процесу, насамперед школярів. Бо саме для них ми працюємо, саме вони стануть основними користувачами новітнього інформаційного продукту.

_______________