Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Про пілотні ШБІЦи

     Розпочалася практична робота зі створення в областях та районах пілотних шкільних бібліотечно-інформаційних центів (ШБІЦ). Ми отримали перші заявки на спільну роботу від кількох шкіл різних областей України. Сьогодні в передовиках Навчально-виховне об’єднання № 28 міста Дніпро (директор Ломако Н,М), де роботи з впровадження ШБІЦ ведуться активно і успішно.

     Надійшла заявка і з Полтавської області на створення мережі сучасних ШБІЦ в школах сільської об єднаної територіальної громади (ОТГ). Це особливо втішає, адже місцеві керівники чітко усвідомлюють та декларують успішність реформування освіти залежно від становлення інформаційних підрозділів (осучаснення бібліотек). Таких фахівців ні в чому не потрібно переконувати, пояснювати очевидне.

     Важливо, що у проекті ШБІЦ передбачена можливість утворювати автоматизовані інформаційні пункти (електронні бібліотеки) в малокомплектних школах I-II ступенів. Цим відразу вирішується проблема інформаційного забезпечення дітей і вчителів, які віддалені від опорних шкіл. Ця обставина особливо віталася керівництвом ОТГ.

     З огляду на проблеми організації методичних служб в ОТГ, схвально зустрінута пропозиція будувати систему методичного забезпечення місцевих навчальних закладів на основі електронних технологій ШБІЦ.

     Для забезпечення поступу в створенні пілотних ШБІЦ нами вже підготовлено пакет організаційно-договірних документів, зроблені вартісні розрахунки фінансових витрат для замовників. Відповідний пакет буде найближчим часом направлено на електронні адреси перших наших партнерів.

     Щодо підготовки бібліотекарів

     Як відомо, з вересня почав діяти Консультативно-тренінговий центр з перепідготовки шкільних бібліотекарів для забезпечення їх роботи зі ШБІЦ. Перші заняття пройдуть у жовтні.

     У цьому зв’язку, хотілося наголосити на тому, що процес професійної підготовки кадрів не пов’язаний зі строками поставки ШБІЦ на місця. Це означає заклади, які планують реформувати свої бібліотеки, можуть направляти своїх бібліотекарів на заняття починаючи з жовтня, не очікуючи поставки інформаційних продуктів від розробника. Тим більше, що для слухачів після закінчення курсу будуть надані преференції з метою невідкладного розгортання робіт на місцях.

Тож очікуюємо активних фахівців у нашому центрі!