Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Обласним і районним методистам з бібліотечних фондів, директорам шкіл, бібліотекарям
21.09.2018
 
Про створення мережі пілотних
шкільних бібліотечно-інформаційних центрів

     У розвиток проектних робіт після завершення Всеукраїнського експерименту за освітнім інноваційним проектом «Шкільна електронна бібліотека «ШБІЦ-інфо» (наказ МОН від 05.08.2014 р. № 900) та на виконання проекту «Інформаційне забезпечення загальноосвітнього навчального закладу» Українським інститутом нормативної інформації (далі-розробник) прийнято рішення про початок створення мережі пілотних шкільних бібліотечно-інформаційних центрів (ШБІЦ) на базі шкільних бібліотек.

     Робота проводиться з метою активного реформування шкільних бібліотек в сучасні інформаційні центри для виконання завдань Нової української школи. Планується створити по одному пілотному ШБІЦ в кожному обласному і районному центрах. Вони стануть демонстраційним майданчиком, начальним, методичним, консультативно-тренінговим осередком для інших шкіл відповідної території.

     Пілотні ШБІЦ створюватимуться спільними зусиллями розробника і конкретного навчального закладу. Останній добровільно, за своєю ініціативою має виявити бажання здійснити інноваційні перетворення шкільної бібліотеки, взяти на себе функції методичного центру для допомоги іншим школам.

     На створення пілотного ШБІЦ потрібна згода директора закладу та бажання бібліотекаря змінювати свій підрозділ, допомагати колегам впроваджувати нове. Директор має проявити далекоглядність, розуміння перспективи функціонування інформаційного центру як основної платформи для будь-яких трансформацій в освіті. З часом кожна школа набуватиме своїх особливостей, створюватиме власні методики навчання, спираючись на традиції, кращі досягнення педагогів. У цьому провідним підрозділом стане ШБІЦ.

     Найближчі дії:

     У зв’язку з наближенням вересневих семінарів бібліотекарів (третя декада місяця) просимо методистів з бібліотечних фондів терміново довести цю інформацію до відома всіх бібліотекарів району, міста, а бібліотекарів навчальних закладів перепостити це повідомлення у Фейсбук чи виставити його на сайті школи.
     Зроблене відкриє можливість вже найближчим часом обговорити на семінарах новацію, директору та бібліотекарю зробити свої оцінки і звернутися до нас із заявкою про згоду навчального закладу на створення пілотного ШБІЦ.
     Додамо, що пілотні ШБІЦ будуть тісно співпрацювати з розробником за окремим договором і планом роботи, а також отримають значні преференції у користуванні засобами ШБІЦ, методично-інструктивну допомогу з боку розробника.

     Заявки про згоду на створення пілотного ШБІЦ просимо надсилати за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Довідки за телефонами: (044) 528-28-60, (066) 744-07-41; (067) 474-59-55, Герасименко Ірина Миколаївна.

Запрошуємо до спільної роботи!