Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Ісаак КУШНІР, Заслужений вчитель України, доцент Київського інституту вдосконалення вчителів, двічі лауреат конкурсу «Соросівський учитель», фахівець з евклідової геометрії Ісаак КУШНІР,
Заслужений вчитель України, доцент Київського інституту вдосконалення вчителів, двічі лауреат конкурсу «Соросівський учитель», фахівець з евклідової геометрії.
З інтерв’ю у програмі «Сніданок 1+1», TSN.ua
(витяги), 24.08.2018 р.
 

Вчитель має бути достойним учнів, які хочуть вчитися

     «Всякий поділ на гуманітаріїв і математиків не вірний. Є ті, хто хоче вчитися, і є ті , хто не хоче вчитися. З лінивим учнем не потрібно возитися, — він стане нашим начальником і не потрібно його взагалі згадувати. Це груба помилка на державному рівні (виділення тексту наше — Ред.). Ми втрачаємо учнів, які хочуть вчитися. Про них слід говорити з ранку до вечора, їх потрібно «виловлювати» як тренер з футболу.»

     «Перше, про що ми маємо говорити— це про самоосвіту. В газеті «Завуч» довелося побачити вираз американського фантаста:

  1. Головне в школі — самоосвіта.
  2. Школа має цьому сприяти.
  3. Якщо школа не справляється з цими двома пунктами, то постає питання щодо доцільності такої школи».

     Третій пункт мене вразив як нокаут.»

 

Від редакції:
     На тлі кризи шкільної освіти все частіше звучить питання про доцільність школи. І хоч це питання ще далеко за «горизонтом», та вже маємо в Україні більше 2 тисяч дітей, які не відвідують школу, а здобувають освіту самостійно. У словах американського фантаста можна побачити майбутнє школи, стратегію її розвитку. Головне для нашого реформування — не помилитися у визначенні напряму «головного удару», сміливо заявити про це і рішуче вибудовувати принципово нові, часом незвичні, моделі української освіти.
Темпи реформування сьогодні мають бути надвисокими, часи і люди постійно змінюються, відповідно потреби і вимоги до освіти теж.