Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Лілія ГРИНЕВИЧ, Міністр освіти і науки України Лілія ГРИНЕВИЧ,
Міністр освіти і науки України.
З інтерв’ю «Масштаб проблеми якості освіти на селі дуже серйозний» (витяги)
Сайт glavcom.ua, 26.07.2018 р.
 

Про сільську освіту

     «Бажання зберегти маленькі школи, в яких 10-класники навчаються в класах до 10-ти дітей, а один вчитель викладає одночасно п’ять предметів, призводить до ситуації, яка впливає потім на долі цих дітей. А за всім стоїть просте бажання директора цієї школи і вчителів зберегти місце роботи, аби не їздити на роботу в іншу сусідню школу.
     Звичайно, ми маємо зараз багато питань і проблемних ситуацій всередині громад. Особливо коли включаються політики в цю історію: всі вони, особливо напередодні виборів, хочуть показати, як захищають інтереси громад. Але орієнтуються вони на вузькі інтереси групки виборців, зокрема, директора і вчителів конкретної школи. І пишаються – «ми зберегли школу»! Тому голосуйте за нас. Але результати таких дій вкрай сумні», - зазначила міністр.»

     «Зараз не це основне, а скоріше – пониження ступенів шкіл. Ми орієнтуємо так: початкова школа має бути найближче до місця проживання дитини. Ми не за те, щоб повністю закривати школу, тим більше, вона може стати в селі освітньо-культурним центром. Ми не хочемо, щоб старшокласники навчалися в умовах, коли нема кабінетів і вчителів, які спеціалізовані у предметі і можуть дати кращу якість освіти. Якщо це була школа I–III ступенів, вона може стати I–II. Або була I–II – стала першого», - розповіла очільниця Міносвіти.
     Тобто залишається тільки початкова школа. Міністерство пропонує – вивільніть приміщення та зробіть нарешті дошкілля.»

     «У нас величезна кількість населених пунктів, де нема можливості здобути дошкільну освіту. Перенесіть сільську бібліотеку, яка, як правило, на місцях перебуває у напівзруйнованому стані, до школи. Сільський клуб закритий, на ньому колодка висить: зробіть відповідні активності у другій половині дня в школі, в якій є зала чи сцена. Таким чином, зберігши школу, можна навчати маленьких дітей, яких ще не можна далеко возити. І дайте можливість старшим дітям здобути якісну освіту», - додала Гриневич.»

https://glavcom.ua/country/science/u-minosviti-poyasnili-chomu-treba-zakrivati-malenki-shkoli-515828.html

 

Від редакції:
     Важко в чомусь не погодитися з міністром. Які б пристрасті на місцях не проявлялися в обговоренні цієї проблеми - інших шляхів для її вирішення немає. Отже, залишається шукати кращі рішення в прийнятому стратегічному напрямі. Одне з них – самоосвіта, у всякому разі, її елементи.

     З коментарів читачів до блогу у Фейсбуці

     Nina Vasilisovna
     А найправдивішим є син шестикласник... Він за домашнє навчання. І з вчителями лише деякими хотів би бачитися. Решта дистанційно. Він вміє самостійно вчитися і думати... Він правий. Такий час, що вчитися потрібно, нажаль... самостійно.