Щодо цьогорічного ЗНО
Майже 47 тисяч учасників не склали цього тестування — тобто кожен сьомий абітурієнт. У чому причина такої ситуації? З’ясовуємо з експертами. (О. Ковальська)
Г. Клочек:
Йдеться про написання твору (з української мови і літератури. — Ред.) на задану тему. Одна з найкращих вчительок-словесників в Україні, яка перевіряло тести ЗНО, написала мені, що, цитую: «Із 193 робіт, перевірених мною, лише 7 робіт оцінено 17-18 балами із 20 максимальних. 19% порожніх бланків. Більшість висловлень написано неграмотно». Буду відвертим: ситуація з нашою мовно-літературною освітою — критична.
В. Карандій:
Цьогоріч не склали тести з математики 19%, а фізики — 17%, з хімії — майже 11%, з географії — понад 12%, з біології — 8%, з історії України — понад 14%, з англійської мови — 13%, німецької — 18% , французької — 14%, іспанської — 12%...
Від редакції:
Наведені вище цифри — це вирок нашій системі освіти. Хто ще сумнівається, що в середній освіті — глибока криза? Якими діти увійдуть в широке життя? З чим??? Яка у них і в нашого суспільства перспектива?
Аргументи на виправдання не потрібні! Ми маємо критично дивитися на дії МОН, а також власні для термінового виправлення становища. Як і наскільки ефективно витрачаються на освіту мільярди бюджетних коштів? На ці питання мають відповісти керівники галузі. І кожного року звітувати, спираючись на результати ЗНО. Тільки динаміка до покращення стане переконанням у правильності реформування освіти.
|