Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Григорій КЛОЧЕК доктор філологічних наук, професор Григорій КЛОЧЕК
доктор філологічних наук, професор.
Зі статті «Треба було подумати головою» (витяг)
Олена Ковальська, газета «Експрес», 28 червня-5 липня 2018 р.
 

Щодо цьогорічного ЗНО

     Майже 47 тисяч учасників не склали цього тестування — тобто кожен сьомий абітурієнт. У чому причина такої ситуації? З’ясовуємо з експертами. (О. Ковальська)

     Г. Клочек:
     Йдеться про написання твору (з української мови і літератури. — Ред.) на задану тему. Одна з найкращих вчительок-словесників в Україні, яка перевіряло тести ЗНО, написала мені, що, цитую: «Із 193 робіт, перевірених мною, лише 7 робіт оцінено 17-18 балами із 20 максимальних. 19% порожніх бланків. Більшість висловлень написано неграмотно». Буду відвертим: ситуація з нашою мовно-літературною освітою — критична.

     В. Карандій:
     Цьогоріч не склали тести з математики 19%, а фізики — 17%, з хімії — майже 11%, з географії — понад 12%, з біології — 8%, з історії України — понад 14%, з англійської мови — 13%, німецької — 18% , французької — 14%, іспанської — 12%...

Від редакції:
     Наведені вище цифри — це вирок нашій системі освіти. Хто ще сумнівається, що в середній освіті — глибока криза? Якими діти увійдуть в широке життя? З чим??? Яка у них і в нашого суспільства перспектива?

     Аргументи на виправдання не потрібні! Ми маємо критично дивитися на дії МОН, а також власні для термінового виправлення становища. Як і наскільки ефективно витрачаються на освіту мільярди бюджетних коштів? На ці питання мають відповісти керівники галузі. І кожного року звітувати, спираючись на результати ЗНО. Тільки динаміка до покращення стане переконанням у правильності реформування освіти.