Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Юрій КОВБАСЕНКО, український філолог, методист, завідувач кафедри світової літератури Інституту філології Київського університету ім. Б. Грінченка, заслужений працівник освіти України Юрій КОВБАСЕНКО,
український філолог, методист, завідувач кафедри світової літератури Інституту філології Київського університету ім. Б. Грінченка, заслужений працівник освіти України

Стаття «Нова українська школа. Штрихи до портрета (без глянцю та дьогтю) (витяг).
Портал «Освітня політика», 15.04.2018 р.
 

Про підручники

     «А МОНУ з року в рік продовжує “переливати нове вино в старі бурдюки”: переписувати умови конкурсу, створювати все нові платформи-прокладки, множити форуми й домени. А незабаром збирається створити ще секретніші органи експертизи (спостереження за спостережниками?).

     Але при цьому воно не демонструє політичної волі до найголовнішого, не хоче передати гроші на школи, які є головними постачальниками освітніх послуг і повинні самі обирати собі підручники реально, не “випусканням пари в свисток”, не голосуванням на симулякрових сайтах, а прямою оплатою за навчальні видання. Тоді й лише тоді в процесі прозорої конкуренції і з’ясується, які підручники кращі, а погані відімруть самі собою.

     Що це: знову сумнозвісне прагнення чиновників до окозамилювання? Їхнє прагнення допрацюти до кінця каденції чи пенсії?.. Чи страх відпустити зі своїх рук грошові потоки й корупція? Чи все перелічене водночас?

     Висновок: для забезпечення учнів якісними підручниками слід передати гроші на школи, які є головними постачальниками освітніх послуг, тож повинні самі “голосувати” за кращі підручники шляхом їхньої купівлі.»