Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Гаррі ДЖЕЙКОБС, головний виконавчий директор Всесвітньої академії мистецтва та науки (WAAS), голова консорціуму світових університетів, бізнес-консультант, письменник, дійсний член Римського клубу Гаррі ДЖЕЙКОБС,
головний виконавчий директор Всесвітньої академії мистецтва та науки (WAAS), голова консорціуму світових університетів, бізнес-консультант, письменник, дійсний член Римського клубу.
Інтерв’ю «Де «вихід?». Алла Дубровик-Рохова.
Газета «День» № 58, 3 квітня 2018 р.
 

Освіта — «вихід» для України

     «…Як і чого вчити наших дітей у США — вирішується не на державному рівні, а на локальному. Кожна громада сама вирішує, який тип освіти вони хочуть запроваджувати: це наша школа для наших дітей, ми платимо податки, ми маємо вирішувати. І зараз ми маємо багато експериментів. Звичайно, це багато спроб і помилок, але це дає змогу нам вибрати найкращий варіант. Це як у лабораторії... Вся країна — це лабораторія. Нам потрібен цей процес експериментів та інновацій»

     «Україні значно важливіше, ніж «відкрити двері», — розвинути ваш людський ресурс. Вам вкрай необхідно змінити свій підхід до освіти. Маєте розвивати людей, щоб вони не були слухняними членами «комуністичної системи». Щоб ваші працівники ставали підприємцями. Щоб бізнесмени були інноваторами. Люди в Україні мають вчитися думати (тут і далі виділення наше – Ред.). Це те вміння, якого вас з великою кров’ю — через колективізацію, репресії та штучний голод — позбавляв Радянський Союз. Ось де ваш «вихід».

     «Якщо вам вдасться змінити систему освіти, політика зміниться. Наступне покоління українців не потребуватиме іноземних компаній. Вони самі будуть кращі за них. Ви дуже розумна нація.»