Про освіту майбутнього
Для багатьох очевидно, що система освіти, яка успішно діяла в XX столітті, в умовах цифрової економіки і швидких змін уже у багатьох випадках є непридатна з огляду на те, що готує школярів і студентів до вчорашнього. А не до того, що потрібно сьогодні і що може бути актуальним завтра. Але що взамін?
Нуриель РУБІНІ
" …не виключено, що ми увійдемо в світ, де маємо навчати дітей створювати щось нове, ставати підприємцями і починати працювати, поки вони ще в школі (виділення наше. — Ред.), — щоб не витрачати 12 років на освіту, а потім на роботу. Тому що, відколи ви починаєте працювати, доводиться вчитися всьому знову і знову.
Освіта не закінчується з випуском із університету чи отриманням вченого ступеню, а творча діяльність не починається після закінчення початкової, середньої школи або ж після отримання ступеня бакалавра, магістра.»
Від редакції:
Цікава думка професора. Плануючи сьогодні 12-річне навчання, ми не задумуємося над тим, що вже сьогодні висока динаміка розвитку техніки та технологій прямо впливає на економіку, а значить і на суспільні відносини. Дуже вірогідно, що потреба у включенні юних громадян у продуктивні процеси настане раніше, ніж вони закінчать школу. У всякому разі, для багатьох з них.
______________________________
|