Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Ігор ЛІКАРЧУК, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти Ігор ЛІКАРЧУК,
в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.
Пост «Репетиторство – така ж педагогічна діяльність» (витяг)
Портал «Освіта.UA», 28.11.2017 р.
 

Репетиторство як паралельна система освіти

     «…Невже й досі не зрозуміло, що репетиторство — це така ж педагогічна діяльність, як і та, що нею займаються десятки тисяч їхніх колег в школах. Із однією різницею: поганому репетитору батьки гроші не заплатять й свою дитину до нього не поведуть. А у школу змушені вести навіть до нерадивого вчителя.

     Чи можливо колеги так заздрять заробіткам репетиторів, що ладні змішати їх з лайном? То, якщо заздрите, починайте заробляти репетиторством власноруч. Але не під час уроків і не із своїми учнями, а у вільний від основної роботи час і з чужими. Або залиште роботу в школі й займайтеся лише репетиторством: без поурочних планів, тиску завучів, паперів, звітів. Зареєструйтесь як приватний підприємець, платіть податок і заробляйте. Не думаю, що до багатьох стоятимуть черги із бажаючих заплатити.»
 

Від редакції:
     Як би ми не відносилися до репетиторства, та все ж це – альтернативна форма освіти для багатьох дітей і батьків. Зростання числа отримувачів послуг свідчить про падіння рівня освіти в загальноосвітніх навчальних закладах. Поступово система репетиторства набирає ознак паралельної платної системи освіти.
 

______________________________