Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Олександр ОСТАПЧУК,  директор Тернопільського навчально-виховного комплексу "Школа-ліцей № 6 ім. Н. Яремчука" Олександр ОСТАПЧУК,
директор Тернопільського навчально-виховного комплексу "Школа-ліцей № 6 ім. Н. Яремчука",
Кращий директор школи на Тернопільщині –
за результатами обласного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2014».
З інтерв’ю «Чи легко створити креативну школу?» (витяг)
Віктор Громовий, портал «Освітня політика»,
5.11.2017 р.
 

Нова українська школа очима директора школи

<…>

«Віктор Громовий.
     Що нового у новій українській школі побачили особисто ви і ваші колеги?

Олександр Остапчук.
     У концепції нової української школи мої колеги і я побачили одну позитивну річ: закрутилися розмови про освіту і все, що діється навколо освіти.

Віктор Громовий:
     Чи згодні ви з тим, що нова українська школа має починатись з нового директора?

Олександр Остапчук
     Не тільки з нового директора, а й з нового вчителя. Я не вірю, що директори та вчителі, які до цього часу працювали за принципом «миходимнароботу», після започаткування так званої нової української школи почнуть працювати по-новому.
     Тому невеселими виглядають кадри із тренінгів, конференцій, семінарів, де написано: креативні підходи до нової української школи − новою генерацією вчителів. А на фото – генерація зовсім не нова, і тим більше – не креативна (тут і далі виділення наше. – Ред.).
     З чого видно ? Прочитайте коментарі й ви зрозумієте новизну і креатив аудиторії. Не хочу, щоб хтось ображався за такі слова, але ж, скиньмо пелену недалекоглядності: такі креативи цікаві та потрібні дітям? Відвідування тренінгу чи семінару ще не є ознакою того, що дітям з нами буде цікавіше.
     А як ми застосуємо те, що побачили чи почули? Чи це просто будуть знання для сертифіката? Знаєте, вчитель – він або є, або його нема… Ми або новими були, є і будемо, або не були, не є і не будемо. Але вчитися потрібно всім, і то ґрунтовно, і то завжди.»
 

Від редакції:
     Інтерв’ю Віктора Громового з кращим директором Тернопільщини 2014 року. Нова українська школа потребує нового креативного директора. Який він? Це той, хто центром своєї уваги і зусиль бачить дитину, її інтереси і потреби – на практиці сповідує дитиноцентризм. Новий директор, насамперед, має створювати неповторну атмосферу довіри, нових відносин в педагогічному і учнівському колективах, він – «режисер» складного шкільного механізму, який націлений на виховання (в найширшому розумінні цього слова) нового громадянина нашої молодої держави.
     Примітно, що в Олександра Остапчука сказане на чільному місці, хоч господарські і адміністративні функції не обходять і його. Видається, що такі пріоритети − перша і значима ознака креативності нового типу керівника. Саме цих людей ми очікуємо біля шкільного керма.
Ю. Зражевський
 

______________________________