Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Андрій МЕЛЬНИК, директор київської школи № 203 Андрій МЕЛЬНИК,
директор київської школи № 203.
З інтерв’ю «Відповідальність за майбутнє» (витяг).
Наталія Кулик, газета»Освіта України», № 35, 11 вересня 2017 р.
 

Про зміни в освіті: думка директора школи

     − Що б Ви змінили в системі освіти або принаймні порадили змінити — зважаючи на досвід управління школою?

     − По-перше, зменшити величезну кількість непотрібної паперової роботи. У нас страшенна забюрократизованість, яка дуже гальмує наявний позитив…Ми від цього відходимо, але залишається ця паперовість, купа незрозумілих наказів, розпоряджень на кожний крок. Звичайно, це та ситуація, яка має змінюватися згори.
Дуже серйозною проблемою є те, що у директора школи заробітна плата суттєво менша, ніж у деяких педагогів... Виникає запитання: чи наша держава не грається з нами у гру «сам собі зароби»? Щоправда, у цьому році зарплата вже не така маленька, як в минулому…
      Проте найголовніше — перед нами стоїть величезний виклик реформування освіти. Нам треба бачити цілісну картину реформи, усвідомити її.

Від редакції:
     Забюрократизованість, паперотворчість — супутники і наслідки нинішньої недолугої та малоефективної системи управління освітою (управлінської, методичної та контролюючої надбудови). Ці вади будуть зберігатися і подавляти шкільне середовище, доки згадана надбудова не буде рішуче реформована через скорочення.

 

______________________________