Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Всеукраїнський фонд передового педагогічного досвіду
«Методика»

     Розгортаємо активні роботи з наповнення Всеукраїнського фонду передового педагогічного досвіду «МЕТОДИКА».
     Через фонд навчальним закладам пропонується сучасна система методичного забезпечення освітнього процесу, а окремим педагогам ─ ефективний і зручний засіб підвищення кваліфікації.
     Фонд базується на ініціативі педагогів, які готові поділитися своїм досвідом, власними доробками, баченнями, думками, пропозиціями, рішеннями. Ініціативи спрямовані на обмін досвідом, консультативну роботу з формування індивідуальної педагогічної майстерності. Фонд підкріплюється використанням інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), а також системою пільг і заохочень для авторів, включаючи грошові.

     Фонд створюється на основі Положення і функціонує на базі автоматизованої бібліотечно-інформаційної системи (АБІС) «ШБІЦ-інфо».
     Творчі розробки надсилаються до редакції педагогами для оприлюднення і поповнення свого портфоліо. Авторам видається Свідоцтво про опублікування, яке засвідчує творчу ініціативу і результат роботи. Наповнення, умови включення розробок до фонду регулюються документом «Порядок подання та опублікування».

     Найголовніше:
     1. Фонд «МЕТОДИКА» вміщує творчі роботи педагогів зі всієї України; створюється їх колективними зусиллями.
     2. Включенню до фонду підлягають розробки, які описують власний педагогічний досвід учителя з викладання навчальних предметів, програмових тем для класів початкової, основної та старшої шкіл. Слово «досвід» тут є ключовим.
     Розробки можуть мати навчальний, методичний чи дидактичний характер відповідного спрямування: вчителю або учню. Строга адресність та класифікація робіт забезпечує реалізацію принципу «кожному – своє».
     3. Учителі отримали сучасні засоби й технології для методичного забезпечення освітнього процесу, підвищення кваліфікації, консультативної допомоги з боку досвідчених колег.

     Редакцією до розробок висуваються вимоги щодо змісту, обсягу, викладу, формату тощо. З метою «відсіювання» розробок низької якості проводиться оцінна експертиза. За її результатами приймаються рішення про віднесення роботи до однієї з трьох категорій. Саме категорія творчої розробки й визначає умови видачі Свідоцтва про опублікування та редакційні преференції авторам за роботи відповідної якості.

     Організація на місцях

     Учасниками фонду можуть бути школи, Центри професійного розвитку педагогічних працівників, керівники професійних спільнот, окремі педагоги. Форми організації взаємодії з розробником і утримувачем фонду (Український інститут нормативної інформації) можуть бути різні ─ в залежності від розуміння і сприйняття інновації керівниками закладів та органів управління.

     Зауважимо, що самим педагогам пропонується повна свобода рішень та дій поза організованими формами з боку керівництва. Це важливо, адже вчителі нині все більше усвідомлюють необхідність підвищення власного професійного рівня ─ для себе, а не для атестації! Від цього залежить запитаність фахівця на ринку праці, в тому числі у приватній освіті. Саме професіоналізм стає продуктивним чинником успіху і врешті ─ гарантом особистого матеріального становища.

     Керівникам навчальних закладів радимо покласти організаційну роботу з участі педагогічного колективу у фонді на шкільних бібліотекарів. Особливо це стосується тих шкіл, де вже поставлені АБІС «ШБІЦ-інфо». У разі неможливості такого рішення, функції організації участі у фонді можуть бути покладені на голів професійних спільнот.

     Керівники центрів професійного розвитку (ЦПР ПП) мають взяти на себе ініціативу налагодження методичного забезпечення та консультаційної роботи в територіальній мережі шкіл. Участь у фонді прямо відповідає статутним завданням центру. Необхідно діяти через консультантів центру та голів професійних спільнот.
     Вкрай важливо звернути увагу керівників на залучення до участі у фонді педагогів малокомплектних шкіл. Адже припинення фінансування (освітня субвенція) таких шкіл з 2025 і 2026 років поставить у скрутне становище багатьох вчителів.

_________________________

 

     Цим дописом звертаємося до читачів сайту з проханням ознайомити з його змістом керівництво закладу, колег. Ми готові до активної співпраці. Очікуємо на зауваження, пропозиції, а головне ─ приймаємо творчі розробки педагогічних працівників для включення до фонду.
     Положення про фонд буде опубліковане на сайті в найближчі дні.

     Реквізити для звернень: електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тел. (067) 502-24-60

Головний редактор фонду Зражевський Ю.М.