Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Сучасна шкільна бібліотека – проєкт 2024 року

     До управління подекуди приходять начальники відділів освіти, які хочуть зрушити «освітянського воза» у напрямку прогресу. Спираючись на молодих і енергійних директорів шкіл, вони шукають нові форми, методи і засоби організації освітньої роботи. Утворюються творчі тандеми керівників, які, з одного боку, ЩОСЬ ХОЧУТЬ, а з іншого – максимально наближені до фінансових ресурсів для реалізації задуманого. Добре, якщо тандеми підтримує керівник територіальної громади – голова органу місцевого самоврядування.

     Шкільний бібліотекар виступає у цьому поважному товаристві як первинне інформаційне джерело. Саме він володіє і доносить до керівників бачення шляхів реформування підрозділу, а слідом – й впроваджень новацій у школі. Обмовимося лише, що це якраз ті бібліотекарі, які закінчили наші курси підвищення кваліфікації.

     Життєва й освітня практика штовхає, підводить керівників до думки, що починати треба зі шкільної бібліотеки, як інформаційного центру школи. І будувати його слід по-новому, і вкладувати в нього необхідно інший зміст. Ми виходимо на поняття «Шкільний інформаційно-бібліотечний центр». До нього більшість керівників, на жаль, «не доросла». А тому будемо вживати ПОКИ звичне і зрозуміле – «Сучасна шкільна бібліотека». Хоч, по-суті, це вже далеко не «Бібліо –Тека».

     Саме так ми назвали проект, який будемо просувати до шкіл у 2024 році. В основі проекту – усі наші доробки попередніх 13 років, які охоплюються назвою «ШБІЦ». Поступово проект буде розширюватися і поглиблюватися: готуватимуться до поставки нові автоматизовані системи, змістова наочність, основний фонд комплектуватиметься з чітким розподілом літератури за розділами, критично переглядатиметься наповнення фонду вітчизняною та зарубіжною літературою як для програмового, так і для позакласного (довільного) читання. Буде враховано те, що значення КНИГИ вже в недалекому майбутньому незмірно виросте і перевищить значення електронних засобів.

     А поки ми «реанімуємо» автоматизовані системи «ШБІЦ-інфо» та «ШБІЦ-облік», впроваджуємо їх в навчальних закладах, відновлюємо підготовку і наповнення Всеукраїнського фонду творчих розробок з педагогічного досвіду «МЕТОДИКА», налагоджуємо нові творчі зв’язки з вчителями, створюємо нові електронні технології для постійного оновлення системи «ШБІЦ-інфо», дистанційної комунікації з бібліотекарями та педагогами.

     Пропонуємо бібліотекарям взяти участь в проекті «Сучасна шкільна бібліотека» і стати авангардом у впровадженні інновацій в своїх закладах.

Керівник проекту Зражевський Ю.М