Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Термінові дії

     В останній місяць активізувалися шкільні бібліотекарі в запитах щодо поставки до шкіл автоматизованих бібліотечно-інформаційних систем «ШБІЦ-інфо» та «ШБІЦ-облік».

     Такі звернення викликані необхідністю відродження («реанімації») шкільних бібліотек у тих місцевостях, які були в окупації або поблизу лінії фронту. Зауважимо, що окупанти, насамперед, знищували саме бібліотеки, як найважливіший підрозділ школи. Тож стан бібліотечних фондів «плачевний». Сюди додається та обставина, що близько 80% донині існуючих фондів є старого, ще радянського наповнення. Їх потрібно було б давним-давно відправити в макулатуру.

     Виникає проблема відродження бібліотек. Але ЯК і ЧИМ їх наповнювати ? Щоб вирішити проблему конче потрібно мати бачення ПЕРСПЕКТИВИ бібліотек: шляхів, засобів, і методів перетворень . Міністерство освіти і науки, керівники освітою всіх рівнів, включаючи директорів шкіл, такого бачення НЕ МАЮТЬ. Бібліотекарі 32 роки очікують хоч якихось рішень, а «віз і нині там».

     Дванадцять років тому ми разом з бібліотекарями взялися вирішувати проблему самостійно. Була розроблена концепція перетворення бібліотеки в шкільний бібліотечно-інформаційний центр (ШБІЦ), а бібліотекар мав стати інформаційним адміністратором.

     На сьогодні є повна готовність до перетворення бібліотеки в ШБІЦ. Для цього потрібне бажання керівництва територіального відділу освіти (як розпорядника коштів) та власне самі кошти. Наприкінці року складається унікальна ситуація, коли обидва чинники можуть «спрацювати» на користь шкільної бібліотеки.

     Пропонуємо бібліотекарям терміново донести свої потреби і пропозиції до відома керівника або бухгалтера відділу освіти. На допомогу краще залучити директора школи. Причому це треба зробити до закінчення року. Слід звертатися до тих людей, які приймають рішення. Викладіть і продемонструйте те, про що дізналися у нас на курсах підвищення кваліфікації. Постукайте у потрібні двері!

     У разі позитивного відгуку слід звернутися до нас для оформлення і поставки ШБІЦ. Комплектація і ціна може бути різною, залежно від замовлення. Орієнтовна вартість складе від 20 тис. грн. для однієї автоматизованої бібліотечно-інформаційної системи.
Реквізити для довідок і звернень: тел.(067) 502-24-60, електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Керівник проекту Зражевський Ю.М.