Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Запрошення до співпраці

     У сфері освіти проходять глибинні, часто невидимі зміни. Нині існуюча модель управління освітою вже не відповідає викликам сьогодення, які є наслідками трансформаційних процесів у суспільстві. Можна сказати, що управлінська вертикаль «тріщить по швах» і освітня система тримається лише на плечах вчителів. Консерватизм та великий досвід реакцій на всілякі перетворення (НУШ) дозволяє їм утримувати певний баланс в навчальному процесі.
     Батьки висуваються на перший план у шкільних справах. Саме вони підштовхують освіту до новацій. Вчителям стає все важче комуні кувати з батьками — з дітьми все ж простіше. Звісно, далеко не всі батьки аж такі активні . Але саме невелика їх частина, ініціатори-активісти, доносять до вчительства нові побажання, вимоги, пропозиції, які породжуються змінами в суспільстві.
     Педагоги ж насамперед потерпають від матеріального забезпечення своєї праці. Заробітна плата критично не відповідає витратам сил і емоційній напрузі вчительської праці. Кращі йдуть зі школи. Знижується професійний рівень педагогічного корпусу. Ми втрачаємо найцінніше — підготовлені кадри.
     За цих умов освіта (знання) перетворюється в ТОВАР. З одного боку існує попит (батьки), з іншого — пропозиція (вчителі). А зустрічаються вони ПОЗА школою — освіта втікає з неї. Нині утворюється чимало приватних освітніх структур, особливо в крупних містах. У них панують товаро-грошові відносини. Тут перед учасниками процесу ставлять ся складніші завдання порівняно з такими в державних (комунальних) закладах. Хоч до ідеалу ще далеко, та все ж приватна освіта поступово рухається в бік задоволення сучасних потреб.

     А що ж шкільні бібліотекарі? Вони поки залишаються обабіч швидких освітніх трансформацій, Але потенціал розвитку в бібліотек надзвичайно високий. Його (потенціал) слід лише позначити, сформулювати, технологізувати і запропонувати користувачам — учасникам освітнього процесу. Важливо, щоб ці нові засади давали матеріальну віддачу для бібліотекаря. Це відразу надасть поштовх професії бібліотекаря як інформаційного адміністратора освітнього закладу.
     Саме цим ми займаємося і пропонуємо творчу співпрацю тим бібліотекарям, хто виявить бажання працювати по-новому. Таких запрошуємо звертатися до Українського інституту нормативної інформації за реквізитами:
     E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., телефон (067)-502-24-60.

Керівник проектів Ю. Зражевський