Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Про завершення експерименту
і нові пропозиції

     Завершився експеримент «Електронні журнали». Упродовж двох місяців учасники ознайомлювалися з березневим та квітневим випусками журналу «Професійний розвиток педагогічних працівників» (школа), демонстрували новинки вчителям, керівникам закладів. опрацьовували інструктивні та технологічні документи, що супроводжують видання.
     Наприкінці ми запропонували школам, Центрам професійного розвитку педагогічних працівників передплатити журнал на друге півріччя 2023 року, учасникам — отримати сертифікат про підвищення кваліфікації на 30 годин.

     Журнал викликав підвищений інтерес у Центрів професійного розвитку. А тому й будемо зосереджувати свої зусилля на роботі з ними. Електронне видання охоплює дві головні функції Центрів: інформаційне забезпечення курсового підвищення кваліфікації педагогів та їх методична підтримка в освітньому процесі. Журнал дозволяє розгорнути роботу Центрів із застосуванням сучасних інформаційних технологій.
     Це вирішує дві болючі проблеми Центрів: фінансову і кадрову. З журналом колектив забезпечить виконання своїх завдань максимально ефективно, навіть за відсутності необхідних фінансових і кадрових ресурсів.
     Запрошуємо керівників рушити шляхом впровадження інновацій і передплатити видання на 2-ге півріччя нинішнього року.

     Зі школами складніше. Питання професійного розвитку поки залишається поза увагою керівників і самих педагогів. Спостерігається формальне відношення до підвищення кваліфікації, яке реалізується через підготовку в обласних ІППО. Хоч деякі вчителі самостійно (не у зв’язку з атестацією) проходять різні курси, намагаючись підтримувати свій професійний рівень. Саме для них журнал може стати зручним засобом у досягненні результатів.
     Шкільні бібліотекарі можуть стати адміністраторами видання, дійти до кожного педагога, надати йому необхідну інформаційну допомогу для професійного зростання. У разі відсутності підтримки з боку директора, пропонуємо здійснити колективну передплату журналу (у складчину) тим педагогам, які відчувають потребу в професійному зростанні.

     У цьому ж дописі анонсуємо другий електронний журнал «НОВЕ в шкільній бібліотеці». Світ побачить у серпні 2023 року. Видання спрямоване шкільним бібліотекам для здійснення активного інформаційного обслуговування учасників освітнього процесу. Отже, прямим розпорядником (адміністратором) журналу стає шкільний бібліотекар.
     Ті, хто давно співпрацює з нами, пам’ятають друковані журнали «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр. Повне видання» та «Бібліотечна робота». Нині започатковуємо їх електронний аналог (2 в 1).
     Друковані журнали призначалися для активного випереджального інформаційного обслуговування (технологія «АВІЗО») на базі автоматизованої системи «ШБІЦ-інфо», яка містилася в шкільній бібліотеці. Навантаження при їх (журналів) використанні покладалося на бібліотекаря.
     Електронне видання виконуватиме значно ширші функції — сучасні технології дозволяють це зробити. Примітно, що основне навантаження в інформаційному обслуговуванні учасників освітнього процесу ми перебираємо на себе.
     Бібліотекар у технологічному ланцюжку доведення інформації до кінцевого користувача відіграє допоміжну роль — транзитного розпорядника (шкільного адміністратора). Ці функції абсолютно не обтяжують бібліотекаря, але він займе поважне місце в шкільній структурі.
     Задамо питання, хто зацікавлений в новому журналі? Відповімо — усі! Насамперед директор, який бачить перспективу розвитку закладу освіти, визначає шляхи досягнення цілей.
     Одразу зауважимо, що його рішення про передплату журналу, започатковує нову систему інформаційного забезпечення учасників освітнього процесу, вибудовує її на основі сучасних електронних технологій. Тут не треба переконувати керівників, адже ми вже стоїмо на порозі діджиталізації освіти. Уряд (Михайло Федоров), МОН (Оксен Лісовий) завершують розробку першого проекту.
     Та головна роль у просуванні інновацій все ж відводитися директору закладу. Тож наші погляди звернені до нього в очікуванні позитивного рішення.

     Насамкінець. Пілотний випуск журналу «Нове в шкільній бібліотеці» (як зразок) буде наданий для ознайомлення тим закладам, які виявлять бажання попередньо його переглянути. Період передплати: серпень нинішнього року — квітень наступного. Орієнтовна вартість складає 3240 грн, в тому числі ПДВ 540 грн.(на 9 місяців).

     Реквізити для звернень: тел. (067) 502-24-60, E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

____________________