Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Ірина ЄГОРЧЕНКО, український математик, кандидат фізико-мематичних наук
Ірина ЄГОРЧЕНКО,
український математик, кандидат фізико-мематичних наук
Допис «В Україні уже не на словах ми побачили, наскільки важлива математична освіта» (витяг)
Джерело: Дзеркало тижня, 26.06.2022
   

Математика – в життя!

     «Сучасні війни — це в першу чергу війни технологій. Надсучасне обладнання може перетворитися на звичайний бінокль, якщо не розуміти, як це працює і як ним користуватися… Кваліфіковані працівники зі знаннями основ природничо-математичних наук будуть дужне потрібні країні і після війни. Без математичних знань не обійдуться і найгуманітарніші гуманітарії, яким, ймовірно, доведеться стати до лав ЗСУ. І тут некомпетентність, якою раніше навіть пишались окремі журналісти та перекладачі, вже неприйнятна»

«…країні потрібно вжити низку заходів для підтримки здобуття базових знань (не тільки з математики) для школярів різного віку і для дорослих».

Від редакції
     Математика — справді цариця наук. Вже тридцять років ми не беремо до уваги значення математики в житті дитини. Натомість всі стають «економістами і юристами». До чого це привело — бачимо по випускниках, а останніми роками відчуваємо гостру потребу в спеціалістах точних наук на виробництві. Потрібно створювати нові технології, машини і механізми. Хто це буде робити в Україні?
     Тішить те, що до багатьох «дійшло», особливо в приватних школах. Активно розшукуються кваліфіковані вчителі за високу заробітну плату. У навчальних планах математиці відводиться все більше годин. Це обнадіює…

 

______________________________