Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Передплата 2023

Журнал «Професійний розвиток педагогічних працівників» (школа)
Індекс 76608

     Розпочалася передплата періодичних друкованих видань на 2023 рік. Для нас наступив період активної реклами, промоції своїх інноваційних продуктів. Умови їх просування в шкільне середовище важкі. Причин безліч, і не лише через війну в нашій країні. Одна з них полягає в інформаційній перевантаженості всіх причетних до освіти. Сучасні засоби комунікації зробили за останні 10 років гігантський ривок у забезпеченні людини інформацією. На підтвердження назвемо інтернет, смартфони, планшети, соціальні мережі тощо. Стала досяжною дистанційна освіта.

     На шлях електронного інформування навернулася величезна «армія» всіх охочих висловитися. Причому різного рівня компетентності й фаховості. Їх участь у процесах комунікації накрила читачів валом всебічної, часто неякісної інформації. Кількість інформації «на душу населення» зашкалює, перевищує межу сприйняття людиною, ускладнює вибір і аналіз потрібного. З’являється втома від інформації, відторгнення зайвого. Читач намагається звертатися лише до коротких текстів, переглядати заголовки. Так спрацьовує інформаційний самозахист людини.

     На підтвердження сказаного можна констатувати, що кількість активних учасників соцмереж скорочується. Люди все частіше закривають або не підтримують профіль, обмежують коло друзів, відмовляються від всіляких повідомлень. Поступово згасає комунікативна активність. Закінчується тривалий період «забав» з інформацією.

     Водночас люди розгублюються, адже не всі можуть самостійно напрацьовувати свої засоби, способи і форми роботи з інформаційними масивами. Натомість зростає попит на опрацьовану інформацію: зібрану й систематизовану; професійну з предметним змістом; призначену конкретній групі фахівців. Збільшується попит на друковані носії, адже для багатьох вони мають багато переваг щодо зручності в роботі.

     Беручи до уваги наведені вище тенденції та нові реалії в інформаційній сфері, у 2022 році ми трансформували журнал «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр, Повне видання» у новий «Професійний розвиток педагогічних працівників» (школа). Передплатний індекс 76608 за Каталогом видань України «Преса поштою». Тож уже з 10 вересня нинішнього року відкрита передплата на рік наступний. Можлива передплата журналу безпосередньо в редакції.

     Найголовніше у перетворенні журналу - зміна адресата видання. Замість шкільного бібліотекаря нині журнал спрямовується:
     а) шкільним працівникам, консультантам Центрів професійного розвитку, котрі опікуються питаннями підвищення кваліфікації, атестації педагогічних працівників;
     б) заступникам директора з навчальної роботи, головам методичних об’єднань, вчителям для методичного забезпечення освітнього процесу;
     в) школярам для самостійної роботи за предметними навчальними програмами.


     Журнал випускається на виконання завдань, що визначені постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 р. № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників»..

     Для першого ознайомлення з журналом пропонуємо переглянути його випуск № 4/2022. Продовження і детальніші роз’яснення надамо в наступному дописі на сайті.

____________________