Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

До читачів!

     Бачимо, знаємо, що наші читачі очікують на сайті СЛОВА. У цей важкий для всіх час люди вкрай потребують оцінок, прогнозів, бачень майбутнього. Звідси — планування власних дій, зусиль, ресурсів. Своє слово ми звертаємо до директорів шкіл, вчителів, бібліотекарів.

     Війна наочно демонструє, що одним з найголовніших засадничих чинників боротьби є ОСВІТА. А точніше, гуманітарна освіта, а ще точніше — література, мова, історія. Це те, що формує молоду людину, визначає її громадянську позицію, забезпечує професійне і творче зростання, робить міцною державу. Ось чому загарбники насамперед біжать до школи, а там — до бібліотеки. Саме тут зберігається те, що вкладається в голови дітей.

     Шкільні бібліотекарі неочікувано відчули свою значимість. Та й не тільки бібліотекарі. Врешті погляди звернулися до директора школи. Часто на ньому і зупинилися. Чи готові директори до нових реалій в освітньому процесі? На це питання намагається відповісти Віктор Громовий (див. https://vseosvita.ua...)

     Тепер про поточне. Наше концептуальне бачення розвитку освіти не змінилося. Як і 11 років тому, вважаємо САМООСВІТУ головним засобом навчання , у центрі уваги — школяр. Ми обіцяли, що до школи буде поставлятися електронний методичний кабінет «Школа», який включатиме 4 автоматизовані системи. Дві з них — АБАС «ШБІЦ-інфо» та «ШБІЦ-облік». Дві інші — системи, що забезпечують інформування педагогів про курси професійного розвитку. Підготовка до поставки завершується, до кінця року буде налагоджена промоція (реклама) і поставка.

     Новинка зацікавить заступників директорів з навчальної роботи, керівників методичних об’єднань. Шкільні бібліотекарі «на коні», адже багато з них знає і володіє навичками роботи з системами.
     Інновація набуває великого значення, адже електронний методичний кабінет реалізований із застосуванням комунікаційних технологій і повністю адаптований до дистанційної роботи.

     Головна роль у поставці кабінету до школи належить директору. На жаль, майже повністю провалилися зусилля МОН з організації Центрів професійного розвитку педагогічних працівників. Вони виявилися не життєздатними. Особлива «біда» з Центрами місцевих територіальних громад.

     Намітилася проблема з численними курсами підвищення кваліфікації педагогів. Тут маємо тематичний хаос, який перетворює потрібну справу в «сертифікатоманію». Гостро відчувається відсутність справді потрібних курсів. Модель фінансування курсів за рахунок державної субвенції практично не працює. Це змушує вчителя платити свої кошти, а значить нівелюється мета, в залишку — придбання сертифіката.
     Наші автоматизовані системи дають вже опрацьовану інформацію для вчителя, допомагають вибрати потрібну тематику і витрачати кошти з максимальною ефективністю.
     Про нові сайти: готуємо 2 платформи . Одна — для шкільних бібліотекарів «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр», друга — для керівників шкіл та дитячих садків «Мережа «ПЕДАГОГ». Про відкриття повідомимо.

Ю. Зражевський, керівник проєкту