Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Віктор ГРОМОВИЙ, освітній експерт, заслужений вчитель України
Віктор ГРОМОВИЙ,
освітній експерт, заслужений вчитель України
Пост «Коли метою стає сам процес реформування» (витяг)
Джерело: https://www.facebook.com
 

З чого розпочали?

     «Наш литовський колега Альґірдас Забуліоніс (Algirdas Zabulionis) радив починати реформи з аналізу своїх проблем, а не пошуку гарних прикладів в інших країнах.Там треба перш за все звертати увагу не на те, як у них усе тепер добре. Організовувати візити «за досвідом» і потім лише постити фоточки й говорити: wow, як круто! Слід зрозуміти саме завдяки чому у них тепер так. Які механізми розвитку були створені, які ресурси використані…»

<…>

 

Від редакції:
     Минуло вже доволі часу від початку реформи школи — впровадження НУШ. А ми все повертаємося, все намагаємося прояснити для себе, чи з того почали? Видається, що чим далі просуваємося в реформуванні, тим більше сумніваємося в правильності вибраного шляху.
     Автор зазначає, що починати слід було з аналізу СВОЇХ проблем, а не шукати щось незвичайне за кордоном. Власне, це не є відкриттям, бо багатьом було зрозумілим 6 років тому. Тож чому помилилися, чому розпочали НУШ з нових парт і килимків? Свою думку висловлює Петро ДІДИК у коментарі до посту.
Петро ДІДИК:
     Вже видно до чого "ми" дійшли? Може варто зупинитися, подивитися навколо і побачити, що вже отримали і що це дає? Проблема: "зрячих"-то дуже мало, а на керівних посадах їх просто нема. Посада відразу осліплює...

______________________________