Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Леся ХЛИПОВКА, учитель історії, м. Черкаси
Леся ХЛИПОВКА,
учитель історії, м. Черкаси
Стаття «І надалі вперто будуємо освітній гуртожиток?!» (витяги)
Портал «Освітня політика», 15.01.2021 р.
 

Про навчальне навантаження

     «На моє особисте переконання, існування в базовій школі предметів з тижневим навантаженням 0,5–1,5 год — це профанація, яка точно не на користь дітям (до слова — це не проблема самого предмету, який може бути важливим, а швидше часу, протягом якого він викладається).
     Ці предмети мали б стати змістовою лінією якогось загального предмета/предметів. І тоді, наприклад у 5-му класі, за умови передбачуваного граничного навантаження у 27 год, ішлося б про середнє тижневе навантаження на один предмет у 3 год (якщо врахувати, що є такі предмети, як мова чи математика, на які відведено 4–5 год).
     Із цього виходило б, що учень 5-го класу мав би у своєму розкладі не більше ніж 9 предметів, а до 9-го класу їхня кількість поступово зросла б приблизно до 12 предметів.
     Це цілком прийнятне навантаження, яке б дозволяло не розсіювати увагу учня, що в сучасному потоковому інформаційному просторі є надважливим».
     <…>
     «У своїй праці «Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту» Кен Робінсон і Лу Ароніка писали: «Вас хвилює майбутнє освіти? Мене — так <…>. Наше майбутнє дуже непевне, і тому не варто поліпшувати те, що ми робимо десятками років. Треба робити щось інакше. Не лагодити цю систему, а змінити її; не реформувати, а трансформувати <…>».
     Тож усі мої роздуми спираються на прагнення створити альтернативу, бо ж є керівники, учителі, батьки, учні, які потребують цієї альтернативи — персоналізованої, соціально зорієнтованої освіти.»

______________________________