Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Роз’яснення

     Розпочалася передплатна кампанія періодичних видань на наступний рік. У цьому зв’язку до нас звертаються наші передплатники журналів «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр»» (повне видання) — індекс 49563; «ШБІЦ. Бібліотечна робота» — індекс 89235; «Шкільна електронна бібліотека «ШБІЦ-інфо» (нові надходження) — індекс 68167.
     Ми вже писали про те, що названі журнали не заявлені в Каталог для передплати на 2022 рік. Маємо пояснити, що такі рішення прийнято у зв’язку з тим, що бібліотекарі (головні зацікавлені фахівці) не проявляють активності у передплаті журналів. Цьому є кілька причин. Але витрати на випуск у світ видань не покриваються фінансовими доходами від передплати.
     Водночас є бібліотекарі, які активно користуються виданнями для становлення своєї роботи. Особливу активність проявляють ті, хто використовує у роботі електронну бібліотеку «ШБІЦ-інфо». Їх цікавить доля системи, а точніше її поповнення новими надходженнями. Ми обіцяли, що не залишимо наших партнерів і будемо підтримувати й надалі як систему, так і технології, які були започатковані у попередні роки.

     Виконуючи свою обіцянку надаємо роз’яснення що деяких конкретних питань.

     Запитання:
     Чи буде видаватися ліцензія на продовження річної експлуатації «ШБІЦ-інфо» для тих користувачів, які придбали (продовжили) ліцензію на 2021 рік ?
      Відповідь:
      Так, ліцензія буде видаватися нами на 2022 рік за незмінною ціною. Для цього слід звернутися до Інституту з відповідним замовленням.

      Запитання:
      Чи буде й надалі проводитися робота з наповнення Всеукраїнської бази даних творчих доробок вчителів «МЕТОДИКА»? Чи зможуть вчителі й надалі отримувати сертифікати за свої роботи, переглядати їх у системі «ШБІЦ-інфо»?
      Відповідь:
      Так, ця робота буде продовжена. Ми очікуємо від педагогів нові роботи для поповнення бази даних. Сертифікати надаватимуться вчителям. Зауважимо, що робота зі створення бази даних «МЕТОДИКА» набуде більшої активності, буде розширена. З нашого боку, їй буде приділятися особлива увага і турбота. Тож запрошуємо бібліотекарів-активістів, вчителів до співпраці.

      Запитання:
      Чи буде поповнюватися «ШБІЦ-інфо» новими надходженнями? Як можна їх отримати?
      Відповідь:
      Так, система буде щомісячно поповнюватися новими документами (надходженнями). Вирішено зберегти журнал «ШБІЦ-інфо» (нові надходження), але передплату на нього вести безпосередньо в Інституті. Тому, просимо звернутися до нас з відповідним проханням для оформлення річної передплати. Ціна на наступний рік залишиться незмінною.

____________________________________________

      На завершення.
      Наші автоматизовані системи «ШБІЦ-інфо», «ШБІЦ-облік», а також технології, що пов язані з ними, знайдуть свій розвиток у другому проєкті. Він називається «Професійний розвиток педагогічних працівників». Готуються до випуску в світ однойменні журнали в друкованій і електронній формах. Готується унікальний електронний продукт — комплект з 4-х автоматизованих систем «Електронний методичний кабінет «ШКОЛА».
      Саме до нього будуть включені системи «ШБІЦ-інфо» і «ШБІЦ-облік». Назви збережено, але господарями вже стануть не бібліотекарі, а заступники директора закладу з навчальної роботи.
      Життя вимагає руху вперед, слід активніше працювати з інформацією, старанно її опрацьовувати, наближати до кожного вчителя, учня.

      Цим і займаємося.