Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Ірина ЄГОРЧЕНКО, старший науковий працівник Інституту математики Академії наук України
Ірина ЄГОРЧЕНКО,
старший науковий працівник Інституту математики Академії наук України.
Пост «Країна без математиків: від популізму до загрози нацбезпеці» (витяг)
Юлія Горбань, джерело
https://www.ukrinform.ua...
 

Математика в школі

<…>
     «Загроза від цього [провали у математичній підготовці учнів – Ред.] - масова відсутність критичного мислення, віра політикам-популістам - навіть якщо вони відкрито говорять неправду з числової інформації, великі витрати населення замість продуктивного споживання на шахраїв (пірамідальні фінансові схеми тощо), нездатність працівників ефективно працювати навіть на простих роботах, недотримання правил безпеки, потреби в яких люди, які не вивчали математику та фізику, не розуміють, схильність вірити шарлатанам та цілителям та в магічне мислення.
     Низька продуктивність праці, нездатність підприємців аналізувати свою діяльність та витрати - як результат, неефективність та банкрутство, демотивація наступних поколінь до навчання. Числова неграмотність збільшує і схильність до корупції та збільшення корупції - люди хочуть просто сісти на потоки і мати нескінченний потік грошей, зокрема й тому, що не вміють вести бізнес та аналізувати свої потреби та витрати. Схильність йти у професії, де можна красти та отримувати хабарі»
<…>
     «Немає достатньої кількості доброчесних кваліфікованих робітників, що призводить до низької якості та низької ефективності у всіх галузях. Реальна загроза національній безпеці це не тільки мало математиків - це надзвичайно мало елементарно освічених інженерів (на багато масових інженерних спеціальностей беруть двієчників і дають дипломи просто так), техніків, кваліфікованих робітників. Приміром, медсестра без арифметики помилятиметься щодо дозувань ліків»
<…>
     Власне, якщо усе залишити так як є, кажуть фахівці, то це стане вироком сучасній освіті, а відповідно – і економіці. Чи буде держава зацікавлена у такому розвитку подій, покаже час, але сподіваємося, що відповідальні чиновники усе ж вивчали математику.
<…>


______________________________