Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Проектний поступ

     Повідомляємо читачам, що завершилася розробка двох автоматизованих систем для електронних методичних кабінетів «Школа» та «Нове дошкілля». Перша із них — база даних «Рекомендовані курси», друга — «Автоматизована система організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників «АС-кваліфікація».

     Водночас протягом останнього місяця база даних наповнюється інформацією про курси, які можуть бути рекомендовані для педагогів. Нашим співробітникам доводиться освоювати нові технології обробки доступної інформації. Що показав перший досвід?

1. Культура роботи з інформацією, в більшості суб’єктів підвищення кваліфікації (СПК), ще досить низька. Постійно не вистачає потрібної інформації для річного планування курсів. Здобуваємо з кількох джерел..

2. Найбільшою проблемою «вимальовується» наступна: кількість пропонованих курсів від СПК досить велика, але вибір ПОТРІБНИХ І КОРИСНИХ КУРСІВ надзвичайно обмежений. Тобто, вчителю-предметнику немає з чого вибирати.
     Натомість курсів на відсторонену (часто зовсім не актуальну тематику) — скільки завгодно! Це наслідок глибокої кризи в освіті. Навіть наявність грошей для оплати курсів (державна субвенція) поки не рятує ситуацію.

     Зрозуміло, що на початках впровадження нової системи підвищення кваліфікації вчителі не будуть надто прискіпливими до тематики, адже найпершим їх завданням буде отримання 30 годинного сертифіката. Тому, курси з яскравими і загадковими назвами матимуть свого слухача.

     Та це триватиме недовго. Гроші (цільова оплата) зроблять свою справу і вимоги до навчального матеріалу будуть зростати. Ось чому наша база даних отримала назву «Рекомендовані курси». На себе взяли зобов’язання здійснювати відбір тих курсів, які (за нашими оцінками) насамперед будуть корисними вчителям, вихователям, методистам. Отже, первинне опрацювання інформації («фільтр») покладається безпосередньо на розробників-постачальників бази даних.

     На цьому тижні розпочалися роботи з проектування нової системи, яка має назву «Автоматизована система інформаційного забезпечення освітнього процесу» (АС-інформаційне забезпечення). Система входить до електронного методичного кабінету «Нове дошкілля», тобто призначена для використання в дитячих садочках.

     Система міститиме інформацію для змістового, дидактичного, методичного і програмового забезпечення. У ній застосовуються новітні підходи до організації освітнього процесу в дошкіллі. До садочків прийдуть сучасні інформаційні технології, які допоможуть вихователям у повсякденній роботі.

     Нарешті настала пора серйозної розмови і практичних дій у сфері дошкільної освіти. Наші малюки того варті. А ми, дорослі, маємо відповідати за їх майбутнє!

______________________________