Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Щодо БД «РЕКОМЕНДОВАНІ КУРСИ»

     Вже повідомлялося, що до електронних методичних кабінетів «Школа» і «Нове дошкілля» увійдуть складовими дві автоматизовані системи: база даних «Рекомендовані курси» та «АС-кваліфікація». Коротка інформація про другу систему була викладена у попередньому дописі. А нижче – про базу даних «Рекомендовані курси».

     Нагадаємо, що обидві системи автоматизовують роботи, які будуть здійснюватися в закладах освіти і місцевих органах управління освітою з реалізації цілей і завдань професійного розвитку педагогічних працівників. Іншими словами можна сказати й так: системи забезпечують виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 р. № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників». Постановою затверджений новий Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників.

     Цей нормативно-правовий акт істотно впливає на розгортання нової системи підвищення кваліфікації педагогів. У ньому є дві корінні особливості:

  1. добровільний вибір педагогами місця проведення курсової підготовки;
  2. нова система фінансового забезпечення професійного розвитку, де реалізовується принцип «гроші ходять за педагогом».

     Відзначимо, що проголошені інноваційні ідеї і завдання є позитивними і підтримуються педагогічною громадськістю. Одначе, перед нами – етап РЕАЛІЗАЦІЇ (виконання) бажаного. Ось тут очікуємо великі проблеми. У цьому дописі не будемо їх детально описувати – для цього знадобиться багато місця і часу. Спробуємо лише сформулювати їх (проблем) квітесенцію.

     Головний висновок полягає в необхідності АВТОМАТИЗАЦІЇ робіт, що наповнюють виконання нових функцій. Місцеві умови, реальне становище та перші практики переконливо свідчать, що старими підходами, моделями і засобами не можна досягнути результату. Новітні завдання не вирішити простим збільшенням кількості зайнятих працівників – згадаємо нові Центри професійного розвитку. Це – вчорашній день.
     Тож залишається єдиний шлях – АВТОМАТИЗАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНИХ ТА УПРАВЛІНСЬКИХ ПРОЦЕСІВ. Саме на це і спрямований проєкт зі створення Всеукраїн-ської мережі підтримки професійного розвитку педагогічних працівників «ПЕДАГОГ», яку вибудовує наш Інститут.

     А тепер повернемося до названої вище системи, яку названо – база даних «Рекомендовані курси». Головне її завдання – надати педагогам максимально повну інформацію про КУРСИ, які проводяться суб’єктами підвищення кваліфікації для професійного розвитку педагогічних працівників. Ми хочемо, щоб педагоги не блукали годинами в Інтернеті у пошуках якихось курсів, які будуть для них цікавими і корисними. За них цю роботу маємо здійснити ми.. І надати на місця потрібну інформацію в готовому вигляді.

     Це дозволить педагогам «відфільтрувати» непотріб, своєрідний спам, інформаційне сміття – і зосередитися на якості курсів. До цього маємо рухатися всі: і суб єкти підвищення кваліфікації, і педагоги. З часом вийдемо з радянської моделі освітнього «словоблуддя», навчимося вибирати якісне, потрібне, перспективне. Підкреслимо слово «навчимося», адже йдеться про процес, де будуть народжуватися зовсім інші оцінки пропонованого педагогам. Перед нами – етап дійсно професійного розвитку освітян.
     Додамо, нині цей етап вже розпочався. Закінчується створення програмного забезпечення бази даних. Попереду – роботи з її наповнення. Перший результат матимемо у другій половині липня. Розпочата робота із залучення (запрошення) органів управління освітою (управлінь, відділів), Центрів професійного розвитку, окремих шкіл, дитячих садочків до випробування автоматизованих систем. Тож перші поставки на місця будуть зроблені вже незабаром.

     Відповідна інформація буде оприлюднена на наших інформаційних ресурсах. Слідкуйте за нашими повідомленнями.

____________________