Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Олександр СУГОНЯКО, президент Української асоціації банків
Олександр СУГОНЯКО,
президент Української асоціації банків
Зі статті А. Дубровик-Рохової «Наші дорогі олігархи» (витяг).
Газета ДЕНЬ № 68-69, 16-17 квітня 2021 р.
 

Суспільство хворе…

     На питання автора статті «Що нам робити з олігархами7» Олександр Сугоняко відповів:

     – Нічого. З олігархами — нічого. Якщо вони дух від духу, плоть від плоті, кров від крові нашої, хоча про кров тут можна, мабуть, сперечатися, то позбавивши сьогодні олігархічну гідру її голів — завтра вони знову відростуть, як голови у змія Горинича.
     Наше суспільно-політичне середовище буде породжувати їх з себе. Якість українства була і залишається ще такою, що породити з себе іншої якості бізнесменів і владних чиновників воно не спроможне (тут і далі виділення тексту наше — Ред.). Тобто зміна якості суспільства, зміна якості людського матеріалу, якості свідомості стоїть на нашому порядку денному.

     Ясно, що в першу чергу це торкається так званої творчої меншини, чи національного проводу, чи національної еліти, добавлю — справжньої, а не симулякра. Ну відомо ж, що наявність 5–10% людей суспільства з доброякісними, а не злоякісними вчинками можуть радикально змінити ситуацію в країні. А може й менше буде достатньо.

     Тоді виникає питання, а що це за стан такий українства, що воно породило, і на собі несе, ледь не власною кров’ю годує це паразитарне своє ж утворення? Яка суттєва ознака цього стану? На мій погляд, середній українець — не здоровий, він кволий, а всі разом ми склали занепале середовище, яке є сприятливим для розмноження і росту суспільних паразитів.
     Соціальний організм хворий, слабосильний, а на таких якраз і нападають наші внутрішні соціоглисти. І зовнішні глобальні хижаки і сусідні гієни теж не сплять — готові відірвати і відривають свої шматки нашого краю.

     Отже суспільство знаходиться в стані знесилення.

______________________________