Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Ольга ХАЛЕПА, вчителька біології, громадська діячка, волонтерка
Ольга ХАЛЕПА,
вчителька біології, громадська діячка, волонтерка. Нагороджена відзнакою «Жінка року 2009», «Людина року 2019», призер конкурсу «Благодійна Україна»
Відео з Фейсбук-сторінки
https://www.facebook.com...
 

Дорожня карта освіти

Щоб ви змінили в діючій системі освіти якби були міністром освіти?

     1. Я б зменшила кількість навчальних предметів для учнів. Тому, що їх занадто, вони не доцільні, забирають час і енергію дітей, викликають більше ненависті учнів до школи.

     2. Зменшила б обсяг навчального матеріалу з тих предметів, які залишилися. Тому, що там стільки всього не потрібного для звичайної людини. Це реально не потрібно, і знову ж таки викликає більше ненависті до предмету, ніж цікавості.

     3. Зменшила б обсяг домашніх завдань, з тим, щоб працювати більше на уроках.

     4. Змінила б Положення про атестацію педагогічних працівників. Я б знищила стереотипи до присвоєння кваліфікації знань. Чому буває соромно зняти чи понизити категорію? Це неправильно, не стимулює вчителя до роботи. Потрібно присвоювати реальну категорію чи звання за реальні досягнення, а не підтверджувати їх, щоб не образити.

     5. Встановила б Правила прийому на роботу педагогічних працівників і створила інтернатуру для молодих спеціалістів.

     6. До медичної комісії я увела обов’язкове проходження кабінету психіатра.

     7. Висунула б чіткі вимоги до педагогічного працівника, незалежно від посади, досвіду, віку. Тобто, якщо не вистачає власних ресурсів, не вистачає бажання працювати ефективно, то слід розірвати контракт. Не повинні діти страждати від наших (педагогів) негараздів.

     8. Я би взяла за основу якусь опробувану освітню систему іншої країни. А то у нас кожна реформа не завершена. Це тому, що «кожен віник по новому мете». Тому й результатів побачити не можемо.

     9. Потрібно зробити так, щоб в освіті панував принцип «освіта для учня» — не для паперів, не для звітності, не для методистів, не для підвищення кваліфікації. Це те, чому учать майбутнього вчителя в педагогічному університеті.

     10. Слід забезпечити захист педагогів від приниження честі, достойну заробітну плату.

______________________________