Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Катерина ЯСЬКО,  психолог, спеціаліст з освіти та член громадської ради при міністерстві освіти України
Катерина ЯСЬКО,
психолог, спеціаліст з освіти та член громадської ради при міністерстві освіти України.
Пост «Проблема не у віці вчителів, а в мотивації»
Джерело: https://gazeta.ua...
 

Хто має вчити?

     Багато вчителів обирали професію через безвихідь. У 90-х роках минулого століття педагогіка була чи не останньому місці рейтингу професій, розповідає Катерина Ясько, психолог, спеціаліст з освіти та член громадської ради при міністерстві освіти України.
     "Вік вчителів — це не головний критерій. У 90-і роки на педагогіку йшли ті люди, які не могли вступити в інші ВНЗ. Нині, щоб щось змінити, мають прийти вчителі за покликанням. Це не означає, що немає світлих голів і добрих сердець", — каже Ясько.
     На заході є масштабна програма Teach for all. Вона почалась в Америці, через кризу в системі освіти у другій половині 20-го століття.
     "Тоді почали пропонувати стипендію найкращим випускникам непедагогічних ВНЗ. Їм пропонували пройти програму і стати вчителями в середніх школах. Їх відправляли в провінцію, де нові вчителі повинні були відпрацювати 2 роки. Вони своїми підходами змінювали освіту зсередини", — додала Катерина Ясько.
     Щоб отримати зміни в системі освіти, в педагогіку мають прийти люди нового типу мислення.
     "Програма "Вчитель для України" чи подібні — мають вітатися. Один зі спосіб — дозволити викладати в школах людям з непедагогічною освітою, а не тим, що вчаться 4–5 років без ентузіазму на найкращих з методик", — пояснила Ясько.

______________________________