Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Український інститут нормативної інформації
Всеукраїнське зібрання навчально-методичних розробок
«ШКІЛЬНА МЕТОДИКА»
_______________________________________________________________

ПОРЯДОК
надання і опублікування розробок

(редакція 1-2021)

     1. Для надання шкільним педагогам практичної допомоги в освітньому процесі, з метою сприяння їх професійному розвитку і забезпеченню періодичної атестації, Український інститут нормативної інформації (далі — Інститут) створює Всеукраїнське зібрання навчально-методичних розробок «ШКІЛЬНА МЕТОДИКА» (далі — Зібрання).

     2. Зібрання наповнюється творчими розробками педагогів-практиків усієї України. Спільними зусиллями реалізується їх творчий потенціал, накопичується безцінний методичний досвід, Напрацювання кладуться в основу реформування середньої освіти, стають практичним інструментом у повсякденній роботі.

     3. Педагоги надають Інституту свої розробки для:

  • включення до Зібрання;
  • широкого інформування педагогічного корпусу через опублікування;
  • отримання сертифікату про опублікування для цілей атестації.

     4. Надсилаючи свою розробку (далі — твір), педагог надає Інституту невиключне авторське право користування на необмежений строк. Відправка твору на адресу Інституту фіксує факт передачі-прийому авторських прав.
     Пересилка твору здійснюється електронною поштою або поштовим відправленням.

     5. Для розміщенні в Зібранні педагог готує твір за певними вимогами.
     а) структурує матеріал за частинами:

  • призначення — педагогу, учню;
  • мета — не більше 5 фраз;
  • короткий опис змісту твору — не більше 2-х друкованих сторінок;
  • додатки — додаткові інформаційні і дидактичні матеріали для розширення і поглиблення навчальної теми (без обмежень);
  • короткий опис очікуваних результатів використання твору. Обсяг опису — не більше третини сторінки;

     б) у творі мають бути зібрані матеріали, які стосуються однієї навчальної теми;
     в) матеріали або їх частини, що «витягнуті» з інтернету, мають містити посилання на відповідний ресурс. У випадку використання якихось частин (витягів) з чужих творів (третя сторона), у наданому творі зазначається посилання на джерело. Якщо відповідні посилання в наданому творі відсутні, то відповідальність за порушення чужих авторських прав, як третьої сторони, покладається на автора наданого твору;
     г) тексти готує у форматі WORD, кегль — 12. Додатки можуть бути в будь-яких форматах;
     д) перед відправкою до Інституту автор самостійно здійснює редагування і коректорську правку твору. Текст розміщується у Зібранні в авторській редакції.

 

     6. Після отримання твору Інститут проводить оціночну експертизу щодо його якості (за різними критеріями) і приймає рішення щодо включення до Зібрання або повертає твір на доопрацювання. В окремих випадках, якщо твір не вдається довести до певного рівня якості, він повертається автору. При цьому авторське право на використання твору Інститутом не набувається.

     7. Перед розміщенням у Зібранні Інститут здійснює класифікацію і систематизацію твору за своїм довідково-пошуковим апаратом. В окремих випадках, ця дія потребує узгодження з автором, що виконується шляхом консультацій телефоном чи електронною поштою.

     8. Опублікування наданих до Інституту творів здійснюється в електронних засобах: автоматизованій бібліотечно-інформаційні системі «ШБІЦ-інфо», автоматизованій базі даних «Особиста бібліотека вчителя», електронному періодичному журналі «Шкільний вісник».

     9. Розміщення творів у Зібранні, опублікування і видача сертифікатів здійснюється для педагогів БЕЗОПЛАТНО.

     10. З метою заохочення творчості авторам встановлюються пільги. Тим, хто розмістить у Зібранні п’ять і більше творів:

  • надається безоплатно автоматизована база даних «Особиста бібліотека вчителя» (за предметом) терміном на 12 місяців.
  • надається 10% знижка на курсах підвищення кваліфікації педагогічних працівників «ІНФО-ШКОЛА».

     11. Після розміщення твору в Зібранні й опублікування, Інститут видає автору сертифікат, який надсилається електронною поштою. Автор може на місці роздрукувати сертифікат у чорно-білому чи кольоровому зображенні.
     На прохання автора сертифікат може бути виготовлений Інститутом у кольорі і надісланий йому поштою (Укрпошта чи Нова пощта). Така послуга коштує 120 грн., в тому числі ПДВ 20 грн. Вартість послуги включає витрати на поштову пересилку.
     Інститут веде окремий електронний реєстр виданих сертифікатів і оприлюднює його на своєму сайті.

     12. На відзначення шкіл, педагоги яких надали до Зібрання 15 і більше творів, на сайті Інституту засновується окремий розділ-екран «ШКОЛИ ТВОРЧОСТІ». Сюди заносяться здобутки шкіл, прізвища керівників та педагогів-новаторів.      Директори наприкінці року отримують спеціальні дипломи, які засвідчують їх організаторські й професійні зусилля на шляху побудови нової української школи.

______________________________

За довідками звертатися:
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. . Телефон (050) 699-64-54, резервний (067) 299-65-36
Прокопчук Ольга Юріївна