Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Інна ЯЩУК, декан факультету початкової освіти та філології ХГПА
Олександр МІРОШНИЧЕНКО,
актор, режисер, драматург.
Пост «Для чого займатися самообманом?»
(витяги)
Портал «Освіта.UA», 27.07.2020 р.
 

Для чого займатись самообманом?

     «Про прірву…
     Ну давайте чесно. Ми ж наче дорослі та відповідальні люди. Так для чого займатись самообманом?
     Ситуація доволі проста. Якщо дивитись об’єктивно. З одного боку є ситуація з короновірусом. З безглуздими заборонами, з фейковою статистикою, з доведенням всього до абсурду. Зрозуміло, що тут більше політики ніж медицини.
     З іншого боку є повна неготовність української освіти до переходу на онлайн-навчання. Окремі успішні зразки — це лише окремі успішні зразки, і не більше. Відсутність розуміння базових принципів онлайн-навчання, відсутність знань і вмінь у вчителів, відсутність відповідних навчальних програм. Звичайно, є спеціалісти з онлайн-навчання. Але це все дуже локально і аж ніяк не вирішує проблему глобально.
     Отже, насправді дилема проста. Вибір простий. Між продовженням навчання в звичайному режимі і імітацією навчання під соусом онлайн-навчання.
<…>
     Прекрасна перспектива? Ні. Звичайно, ніхто тотально не перейде на онлайн-навчання. Бо немає на що переходити. Але попереду місцеві вибори. Критична ситуація в країні. Тому карантин будуть посилювати і посилювати. Фейкова статистика буде зростати і зростати.
     А що в результаті? У результаті першою жертвою стане саме освіта. Власне, освіта стане ( і вже стала) розмінною монетою політиків.

     Що робити нам всім? Бодай почати говорити чесно. Почати говорити жорстко. І почати відрізняти фейки влади від реального піклування про дітей. Бо інакше вже завтра ми опинимось у такій глибокій освітній кризі, з якою вибратись буде нереально…»

______________________________