Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Шкільним бібліотекарям
10.10.2023

Запрошення до співпраці

     У сфері освіти проходять глибинні, часто невидимі зміни. Нині існуюча модель управління освітою вже не відповідає викликам сьогодення, які є наслідками трансформаційних процесів у суспільстві. Можна сказати, що управлінська вертикаль «тріщить по швах» і освітня система тримається лише на плечах вчителів. Консерватизм та великий досвід реакцій на всілякі перетворення (НУШ) дозволяє їм утримувати певний баланс в навчальному процесі.

Далі читати тут
 
Читачам сайту
28.08.2023

На початку нового навчального року
     Розпочинається навчальний рік, з чим зустрічаємо?
     Сайт читають переважно шкільні бібліотекарі. Причому ті, хто відвідував наші курси з підвищення кваліфікації і пам’ятає бесіди про майбутнє бібліотеки, освіти. Фахівці ознайомилися з сучасними автоматизованими системами «ШБІЦ-інфо» і «ШБІЦ-облік» ─ наочно переконалися в наявності потужних інструментів для перетворення шкільної бібліотеки в перспективний бібліотечно-інформаційний центр. В останні два роки до них додалися ще дві: автоматизована система рекомендованих курсів з підвищення кваліфікації педагогічних працівників «АС-курси» та автоматизована система організації внутрішкільної роботи з професійного зростання педагогів «АС-кваліфікація».
 
Далі читати тут
 
Директорам ЦПРПП, шкіл, дитячих садочків
08.07.2023

Про електронну форму і передплату журналу

     З другого кварталу 2023 року світ побачила електронна форма журналу «Професійний розвиток педагогічних працівників». Новинка спростила достав-ку видання до передплатника, значно розширила можливості використання, відкрила доступ до матеріалів широкому колу користувачів.
     Електронна форма започаткувала нові технології роботи з періодикою, які набувають особливого значення для Центрів професійного розвитку педагогічних працівників (ЦПРПП). Відтепер інформування педагогів щодо курсового підвищення кваліфікації, забезпечення індивідуальних траєкторій професійного розвитку, методичного консультування у великій частині покладається на журнал.

Далі читати тут
 
Директорам ЦПРПП, шкіл, бібліотекарям
23.06.2023

Про завершення експерименту і
нові пропозиції

     Завершився експеримент «Електронні журнали». Упродовж двох місяців учасники ознайомлювалися з березневим та квітневим випусками журналу «Професійний розвиток педагогічних працівників» (школа), демонстрували новинки вчителям, керівникам закладів. опрацьовували інструктивні та технологічні документи, що супроводжують видання.
     Наприкінці ми запропонували школам, Центрам професійного розвитку педагогічних працівників передплатити журнал на друге півріччя 2023 року, учасникам — отримати сертифікат про підвищення кваліфікації на 30 годин.

Далі читати тут
 
Учасникам експерименту
22.06.2023

Учасникам експерименту «ЕЛЕКТРОННІ ЖУРНАЛИ»

     Інформуємо учасників експерименту, що 16.06.2023 р. здійснена поставка документів, які завершують експеримент. У складі лист керівника проєкту Юрія Зражевського до учасників експерименту та рахунок-фактура для передплати журналу «Професійний розвиток педагогічних працівників» (школа) на 2-ге півріччя 2023 р.
     Поставка здійснена електронною поштою. Учасників експерименту просимо повідомити про її отримання.
     За довідками звертатися телефонами (067) 502-24-60 чи електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
 
Відвідувачам сайту
26.05.2023

Що нам робити?

     Це питання все частіше задають нам учасники експерименту «Електронні журнали». Їх дві групи: шкільні бібліотекарі і директори Центрів професійного розвитку педагогічних працівників (ЦПРПП). Питання виникає як наслідок тривалої кризи в освіті.
     Багато освітян інтуїтивно відчуває, бачить і усвідомлює необхідність змін. Бібліотекарі чекають на вирішення своїх проблем вже більше 30 років, директори ЦПРПП ─ з 2020 року. Обидві групи фахівців об’єднує одне: відсутність чітко сформульованої МЕТИ і обґрунтованих ЗАВДАНЬ як для шкільних бібліотек, так і для Центрів професійного розвитку. За умов функціональної невизначеності працівникам важко самостійно окреслити цільові орієнтири та налаштувати роботу в потрібних напрямах.
     Пропонуємо розглянути наше бачення виходу із кризового становища.

Далі читати тут
 
Учасникам експерименту
25.05.2023

Учасникам експерименту «ЕЛЕКТРОННІ ЖУРНАЛИ»

     Інформуємо учасників експерименту» про те, що 24.05.2023 р. здійснена травнева поставка журналу «Професійний розвиток педагогічних працівників» (школа) № 2-2023. У її складі:
  • КЛЮЧ ДОСТУПУ до випуску журналу № 2-2023 на файлообміннику FEX.NET;
  • Інструкція № 2;
  • документ «Порядок надання і оприлюднення творчих розробок».
      Про отримання поставки просимо повідомити на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Довідки за телефоном (067) 502-24-60.
 
Учасникам експерименту
30.04.2023

Учасникам експерименту «ЕЛЕКТРОННІ ЖУРНАЛИ»

     Інформуємо учасників експерименту «Електронні журнали», що 21.04.2023 р. здійснена розсилка першого випуску журналу «Професійний розвиток педагогічних працівників» (школа) № 1-2023. У складі відправки: Інструкція № 1 і Комплект документів для участі в проєкті «ПЕДАГОГ» (посилка 1), а також КОД ДОСТУПУ до журналу № 1-2023 на файлообміннику FEX.NET (посилка 2).
      Просимо відправити зворотнє повідомлення про отримання обох посилок (електронною поштою), а також поширити цей допис у себе на сторінці.
      Для довідок звертатися за телефоном (067) 502-24-60 чи електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
Читачамсайту
29.03.2023

До читачів!

     Постанови Кабінету Міністрів від 21.08.2019 р. № 800 та від 29.07.2020 р. № 672 докорінно змінили систему підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Для консультативного забезпечення та методичного супроводження освітніх закладів утворено Центри професійного розвитку педагогів замість методичних кабінетів. Відтепер педагоги мають постійно підвищувати свою квалфікацію. Для функціонування системи виділено цільові державні субвенції.
Далі читати тут
 
Відвідувачам сайту
20.03.2023

До шкільних бібліотекарів та
інших зацікавлених працівників!

     У повідомленні на сайті від 17.12.2022 р. було обіцяно повернутися до вирішення проблем шкільних бібліотек. Листом від 10.12.2022 року № 3/44 на адресу керівників місцевих органів управління освітою направлена пропозиція щодо поставки проєкту «Сучасна шкільна бібліотека» до шкіл територіальної громади. Для багатьох шкільних бібліотекарів, які пройшли курси підвищення кваліфікації в Українському інституті нормативної інформаці, зміст проєкту відомий. Особливий ентузіазм слухачів викликала пропозиція набуття бібліотекарем нового статусу — шкільного інформаційного адміністратора.
Далі читати тут