Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Розділ «РЕФОРМУВАННЯ ОСВІТИ»

Успішна реалізація проекту «Інформаційне забезпечення загальноосвітнього навчального закладу» не можлива без чіткого бачення мети, визначення об’єктів і суб’єктів освітнього реформування, напрямів і шляхів процесу змін, встановлення засобів, форм, методів, інструментів практичних зусиль. Іншими словами, має бути встановлений тісний залежний зв’язок інформаційного проекту від проекту освітнього.

Для виконання своїх завдань маємо намір уважно відслідковувати розгортання процесу реформування освіти та його складових. Цей процес досить складний, неоднозначний і тривалий. Тому, для забезпечення безперервності робіт з реалізації інформаційного проекту нам доведеться прогнозувати, вибудовувати моделі майбутнього освіти, самостійно окреслювати перспективні завдання і приймати практичні проектні рішення.

Така робота, з одного боку, має небезпеку відходу від «генеральної лінії» у ході освітньої реформи, а з іншого боку, надає творчу свободу, дозволяє залишити осторонь певні освітянські догми, стимулює впровадження нових підходів до вирішення багатьох педагогічних проблем. Друга частина містить в собі величезний позитив для пошуку оптимальних рішень у розбудові української освіти.

У цьому розділі будемо намагатися відображати те найважливіше, що, на наш погляд, визначає і впливає на реформування школи, що є важливим і може бути прийнято для проектної роботи. Матеріали подаються окремими підрозділами, перелік і зміст яких буде з часом зазнавати змін.